Červenec 2007

Prokletí domu slunečnic (2007)

14. července 2007 v 18:43 | Šárka |  Horory
Rodina Solomonových se přestěhuje na zchátralou, slunečnicovou farmu, kde se snaží začít znovu od začátku. V prvních pár dnech se zdá být vše v pořádku, ale o několik dní později začiná dcera Solomonovych slyšet a vidět podivné věci, které si zprvu nedokáže vysvětlit. Rodiče ji stále nevěří a snaží se o nějaké normalní vysvětlení.Vše se postupem času umocnuje a rodina si začiná uvědomovat, že nejde jen o obyčejnou farmu.
Natočeno:USA,2007
Režie:Oxide Pang,Danny Pang
Hrají:Kristen Stewart,Dylan McDermott,Penelope Ann Miller,John Corbett,Evan Turner
2007 - Prokletí domu slunečnic
2007 - Prokletí domu slunečnic
2007 - Prokletí domu slunečnic
2007 - Prokletí domu slunečnic
2007 - Prokletí domu slunečnic
2007 - Prokletí domu slunečnic

Temné vody (2006)

14. července 2007 v 11:15 | Šárka |  Horory
Některé záhady je lepší neodhalovat! Thriller natočený podle stejnojmenného japonského hororu - od autora hororu Ring.
Dahlia Williams (Jennifer Connelly) začíná nový život. Má novou práci, přestěhovala se do nového bytu a je pevně odhodlána konečně hodit za hlavu vztah se svým odloučeným manželem a plně se věnovat výchově pětileté dcery Ceci. Když se ale bouřlivý rozchod zvrhne v právní bitvu o dítě, začne se její už tak dost špatný psychický stav ještě více zhoršovat. Nový byt v chátrající budově navíc žije svým vlastním životem - z prázdného bytu ve vyšším patře jsou slyšet tajemné zvuky a stropem v ložnici stále prosakuje tmavá voda. Dahliu pronásledují divoké představy, díky nimž přestává být schopna odlišit realitu od fantazie a je vydána napospas nekonečným hrám s jejím zdravým rozumem.
Natočeno:USA,2006
Režie:Walter Salles
Hrají:Jennifer Connelly, Dougray Scott, Pete Postlethwaite, John C. Reilly, Tim Roth aj.

Hostel 2 (2007)

8. července 2007 v 13:03 | Šárka |  Vrazi a psychopati
Druhý díl vytáhl z rukávu také nějaké ty triumfy, ale v celkovém pohledu to moc velké zlepšení nepřineslo.
Skupinu kluků tentokrát nahradila parta amerických dívek, které se svou krásnou evropskou kamarádkou chtějí strávit víkend v lázních, jak jinak než na Slovensku. Jak jistě tušíte, ubytují se v našem dobře známém Hostelu, což jak se později ukáže, vskutku nebyla ta správná volba. Poté co se děvčata pomocí různých náhod (které jsou tak předvídatelné a samozřejmé, až to bolí) rozdělí, začne očekávaný scénář. Každá dívka je pomocí velice jednoduchého systému doslova ,,vydražena" na internetu, náruživí zbohatlíci jen přihazují a přihazují částky, za které si chtějí užít trochu té ,,krvavé zábavy". Jakmile jsou ceny a dohody uzavřeny, ,,zboží" přislíbeno majiteli, nastává ten pravý čas na opravdová jatka. A pokud bohatý zákazník najednou dostane výčitky svědomí, a rozhodne se z celého obchodu raději vycouvat? Bohužel dotyčný dopadne stejně tak, jak měla původně skončit jeho oběť.
Nebudu vám dopodrobna líčit, jak to celé vlastně funguje, vždyť to všichni dobře víme, a řekněme, že scénář prvního i druhého dílu se vskutku v mnohém neliší.
Krvavá koupel, hrátky s různými druhy zbraní, usekávání částí hlav ... to vše a ještě více čeká na náruživé diváky. Nesmím opomenout několik vtipných momentů, které filmu dodávají alespoň kapku nadsázky a humoru, plus také samotný závěr se dle mého názoru tvůrcům opravdu povedl.
Co víc bych řekla? Pokud toužíte po zhruba 90 minutách trvajícím žbluňkání v břiše, neustálém nutkání strčit si před obličej polštář a zjištění jaká jsme vlastně my čechoslováci odporná, nebezpečná zvířata, tak směle do toho.
Pro někoho je Hostel 2 lepší, pro někoho horší než jednička. Pro mě se jedná zhruba o stejné zobrazení masakru, malé pozvednutí by si možná ještě zasloužilo docela zajímavé herecké obsazení, v celkovém součtu bych to však na víc než na 40 % opravdu neviděla.
Natočeno:v USA,2007
Režie:Eli Roth
Hrají:Lauren German,Bijou Phillips,Richard Burgi,Roger Bart,Heather Matarazzo,Milan Kňažko aj.

Jeskyně (2005)

5. července 2007 v 13:11 | Šárka |  Horory
Šárka napsala: Tak tenhle horor jsem včera viděla a byl fakt pěknej a napínavej!Doporučuju se na něj podívat! Horor narežíroval Bruce Hunt a opět pochází z USA. Natočeno v roce 2005.

Uprostřed hlubokého lesa v Rumunsku narazí tým vědců na ruiny opatství z 13. století. Po bližším průzkumu zjistí překvapivou věc - opatství stojí na vchodu do obrovského systému podzemních chodeb. Místní biologové věří, že v jeskyni by mohl existovat dosud neobjevený ekosystém, proto najmou skupinu amerických jeskynních potápěčů, aby jim pomohli její hlubiny prozkoumat. Jack (Cole Hauser) a jeho bratr Tyler (Eddie Cibrian) jsou profesionálními průzkumníky, kteří vedou tým nejlepších světových jeskynních potápěčů a neustále vyhledávají nová a nová dobrodružství. Do Rumunska dorazí s nejmodernější výbavou včetně nové kyslíkové bomby, díky jejíž velké kapacitě může zůstat potápěč pod vodou až 24 hodin. Elitní skupina, k níž patří také Charlie (Piper Perabo) a Buchanan (Morris Chestnut), ihned začne s průzkumem. To, co najdou uvnitř jeskyně, však není pouze nový ekosystém, ale úplně nový živočišný druh...


GALERIE | TRAILER | VIDEA | KE SHLÉDNUTÍ | OBSAZENÍ

Zdroj obrázku: Knofl.blogspot.com
Zdroj článku: CSFD.cz