Srpen 2008

Sirotčinec (2007)

20. srpna 2008 v 16:22 | Šárka |  Horory
Laura vyrůstala jako malá v sirotčinci na mořském pobřeží. Po 30 letech se tam vrací se svým synem Simonem a jejímmanželem Carlosem,aby tam založili dětský domov pro handicapované děti.Druhý den po příjezdu vezme Laura Simona k jeskyni u moře. Simon tam pozná záhadného chlapce Tomase. Laura se kvůli tomu trápí.Nelíbí se jí že si vytváří své imaginární kamarády.Jednoho dne se Simon ztratí a Laura začíná věřit, že v jejich domě je něco strašidelného a nevysvětlitelného.
Natočeno:Mexiko/Španělsko,2007
Režie:Juan Antonio Bayona
Hrají:Belén Rueda,Geraldine Chaplin,Mabel Rivera,Edgar Vivar

Ospalá díra (1999)

18. srpna 2008 v 13:25 | Šárka |  Horory
Americký historický horror, ve kterém mladý konstábl vyšetřuje případ vražd, jenž má údajně na svědomí legendární bezhlavý jezdec Mladý newyorský konstábl Ichabod Crane je pro svou racionalitu a snahu využívat k práci moderních metod trnem v oku svým nadřízeným. Ti ho proto roku 1799 pošlou do odlehlé vesnice Ospalá díra, kde došlo již ke třem záhadným vraždám. Místní lidé věří, že mrtvého Van Garretta, jeho syna a vdovu Winshipovou, nalezené bez hlav, má na svědomí legendární bezhlavý jezdec, což byl podle legendy krutý hesenský žoldák, který bojoval během americké revoluce na straně Angličanů a před dvaceti lety zabit v lesích poblíž vesnice. Teď se prý mstí a nedá pokoj dokud nenajde svou hlavu. Crane však na legendy a přízraky nevěří a pustí se do vyšetřování. Ještě téže noci je zabit další muž a jeho osiřelý syn je odhodlán jeho smrt pomstít. Konstáblovi se snaží pomoci také dcera místního boháče Katrina Van Tessel, do které se Crane zamiloval. Poznámka soudce Philipse ho přivede k odhalení, že zavražděná vdova byla těhotná. Když se s pomocí Katriny začne orientovat v místních poměrech a vztazích a stane se svědkem toho jak bezhlavý jezdec nejprve utne hlavu Philipsovi, a poté zavraždí celou rodinu porodní báby Killianové, začne si věci dávat dohromady. Všichni mrtví měli něco společného s případem zavražděného Garretta a vdovou Winshipovou, které odkázal celý majetek. Buď byli svědky podpisu závěti nebo znali otce nenarozeného dítěte těhotné Winshipové. Crane podezírá místní elitu ze spiknutí s cílem získat dědictví po Garretovi a správně odhadne, že někdo vykopal hlavu bezhlavého jezdce a nyní ho s její pomocí ovládá. Každá další stopa ho však vede k podezření, že za vším je Katrina. Aby ji nemusel zatknout, rozhodne se odejít, cestou mu však náhoda pomůže pochopit, že všechno je jinak a dívka se ho naopak snažila ochránit. Rozhodne se vrátit a odhodlán utkat se s bezhlavým jezdcem a odhalit skutečného viníka, který stojí v pozadí celého případu.
Natočeno:USA,1999
Režie:Tim Burton
Hrají:Johnny Depp,Christina Ricci,Miranda Richardson,Michael Gambon,Casper Van Dien,Jeffrey Jones,Christopher Lee,Richard Griffiths,Ian McDiarmid,Michael Gough aj.
1
2
3
4
5
6

Horory neděle 17.8.-pátek 22.8.

17. srpna 2008 v 13:51 | Šárka
NEDĚLE(17.8.)
HBO:21:40-Na lince je vrah(USA,2006)
HBO:23:05-Noční hlídka(fantasy horor.,Rusko,2004)
CINEMAX:23:40-Pochopení(USA,2007)
PONDĚLÍ(18.8.)
--------
ÚTERÝ(19.8.)
----------
STŘEDA(20.8.)
HBO:23:15-Hostel(USA,2005)
ČTVRTEK(21.8.)
----------
PÁTEK(22.8.)
NOVA:20:00-Anakonda(dobrodružný horor,1997)
NOVA:23:45-Povídky ze záhrobí:Upíří nevěstinec(americký horor,1996)
FILM+:21:50-Miluji tě k sežrání(Fr./SRN/Jap.,2001)

Nezvratný osud 3 (2006)

17. srpna 2008 v 13:30 | Šárka | Dandelion Fola |  Horory
Pokračování Nezvratného osudu je tady. Trojka se natáčela v USA a Německu roku 2006. Režisérem byl James Wong. Ještě si pamatuju, jak to bylo nový a já byla celá šťastná, že to přepálený dvd mám doma - neměli jsme ještě kompl.
Osud Kimberly a ostatních, co unikli smrti jsou za námi a začíná úplně nová kapitola předpovídání osudu. Tentokrát to byla Wendy, která zachránila sobě a pár dalším lidem životy. Populární horská dráha vykolejí a ti lidé, kteří vystoupili unikli smrti. Wendy měla předtuchu, že tohle přesně se stane. Sice oklamala smrt jednou, ale příště už se jí to nepovede, smrt je dostane!

GALERIE | TRAILER | VIDEA | KE SHLÉDNUTÍ | OBSAZENÍ
Zdroj obrázku: Popron.cz
Zdroj článku: Na tento článek se stahují autorská práva, kopírovat jedině se zdrojem.

Duch jezera (2004)

6. srpna 2008 v 15:38 | Šárka |  Horory
Před sto lety byli brutálně zavražděni tři studenti Hellestadské školy.Vrah se pak sám utopil v blízkém jezeře a jeho tělo nebylo nikdy nalezeno. Příběh se stal legendou pro generace studentů, stejně tak jako každoroční slavností. Studentka Sara objeví při psaní eseje o této legendě další nová fakta, která vrhnou stín na jednoho z hlavních školních benefitorů. Při oslavách stého výročí se zhatí plány, studenti zmizí a něco tajemného a neznámého se začne procházet po chodbách školy...
Natočeno:Švédsko,2004
Režie:Mikael Håfström
Hrají:Jesper Salen,Rebecka Hemse,Jenny Ulvinq,Peter Eqqers,Daniel Larsson...
d
d
d
d
d

Psycho (1960)

6. srpna 2008 v 15:27 | Šárka |  Horory
Na přání
Mladá žena zpronevěří svému zaměstnavateli velkou sumu peněz a prchá za svým milencem vstříc novému životu. Na útěku se zastaví v jednom osamělém motelu... Dnes už legendární Hitchcockovo PSYCHO patří zcela právem mezi klenoty světové kinematografie. Zajímavostí je, že slavná scéna ve sprše je jednou z nejvíce analyzovaných pasáží v dějinách filmu, a ač trvá jen pětačtyřicet sekund, vyžádala si celý týden natáčení a téměř osmdesát různých dekorací.
Natočeno:USA,1960
Režie:Alfred Hitchcock
Hrají:Anthony Perkins,Vera Miles,John Gavin,Martin Balsam,Simon Oakland,Patricia Hitchcock,Janet Leigh,Alfred Hitchcock
ps
ps
ps
ps
ps

Trailer k hororu Zmeškaný hovor

3. srpna 2008 v 15:26 | Šárka
Trailer k hororu Zmeškaný hovor najdeš tady

Psí vojáci ukázka 4:40 minut

3. srpna 2008 v 15:18 | Šárka
Zde se můžete podívat na ukázku z hororu Psí vojáci.

Ring-Japonská verze Kruhu (1998)

3. srpna 2008 v 15:02 | Šárka |  Horory
Na přání
Během týdne zemře za zvláštních okolností skupina teenagerů, která sledovala tajemné video. Jejich těla byla nalezena podivně zkroucená a jejich oči vypovídaly o tom, že viděli něco hrůzostrašného. Video se ve městě stane mýtem. Pozvolna ale neviditelná síla začne svým smrtícím prstem ukazovat na několik lidí, kteří nejsou schopni odolat své zvědavosti. Jednou z nich je cynická novinářka Reiko, která se brzy proti své vůli octne ve spirále nočních můr plných strachu z nespatřené všudypřítomné hrozby. Další ze strhujícíh hororů od dob filmu Vymítač ďálba plný nadpřirozena, které se dotkne každého nervu vašeho těla, je výtvorem zcela odlišného druhu. Kritikové ho nazvali jedním z nejděsivějších hororových filmů posledních let. Ring přináší tísnivou a napínavou atmosféru naplněnou nepřekonatelnou hrůzou a přesvědčivou přítomností nadpozemského zla.
Natočeno:Japonsko,1998
Režie:Hideo Nakata
Hrají:Matsushima Nanako,Sanada Hiroyuki,Nakatani Miki,Sato Hitomi,Takeuchi Yuko
ring
ring
ring
ring
ring
ring
ring
ring
ring
ring
ring

Psí vojáci (2002)

3. srpna 2008 v 14:34 | Šárka |  Horory
Na přání
Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě najdou tábor a v něm jenom krev a zbraně ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečím o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá.
Natočeno:VB/Lucembursko,2002
Režie:Neil Marshall
Hrají:Sean Pertwee,Kevin McKidd,Liam Cunningham,Thomas Lockyer,Craig Conway
psí vojáci