Prosinec 2012

Černobylské deníky (2012)

21. prosince 2012 v 12:44 | Kikuška |  Horory
Název: Chernobyl Diaries (Černobylské deníky)
Režie: Bradley Parker
Délka: 89 min.
Natočeno: V USA v roce 2012
Hodnocení + názor: 5%. Čekala jsem, že na takovým místě, jako je opuštěný město u Černobylu bude fantastickej horor. Nakonec jsem to asi po dvaceti minutách musela vypnout. Proboha, tohle byl děs! Naprosto geniální prostředí a oni z toho udělaj něco tak dementního. Já se chci do toho nejbližšího města někdy podívat a nemůžu se dočkat, až mi před očima proběhne medvěd. Juch! Jsem na opuštěný místa úplně ujetá, bohužel neschopní filmaři z toho udělali hnus!

O filmu: Černobyl, 1986: Když vypukla nejhorší jaderná katastrofa v dějinách lidstva, evakuovaní obyvatelé blízkého města Pripjať neměli čas ani na to, aby si sbalili osobní věci. O 25 let později šest mladých turistů se svým průvodcem navštěvuje Pripjať, aby tu společně prozkoumali trosky zničeného a zdánlivě opuštěného města. Když je okolnosti přinutí zůstat na místě přes noc, brzy zjišťují, že tu možná nejsou sami. Spoluautorem scénáře a koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy je Oren Peli, tvůrce snímku Paranormal Activity. (CSFD.cz)

Kytice (2000)

21. prosince 2012 v 12:31 | Kikuška |  Mysteriózní
Název: Kytice (Wild Flowers)
Režie: F. A. Brabec
Délka: 81 min.
Natočeno: V Česku v roce 2000
Hodnocení + názor: 99%. Vím, že tohle s horory nic moc co dělat nemá, ale podle mě to sem s určité části patří. Celé je to takové tajemné, dost dobře udělané. Mě se Kytice líbí a tak tu taky bude.

O filmu: Sedm vypjatých příběhů o touhách, posedlostech a sobectví. Inspirací filmu byla sbírka balad českého autora 19. století K. J. Erbena. Kytice se zařadila k divácky nejúspěšnějším domácím filmům posledních let. (CSFD.cz)

Monstrum (2008)

21. prosince 2012 v 12:18 | Kikuška |  Upíři, vlkodlaci a další zrůdy
Název: Cloverfield (Monstrum)
Režie: Matt Reeves
Délka: 85 min.
Natočeno: V USA v roce 2008

O filmu: V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (CSFD.cz)

Soutěž o nejlepší horor 2013/2014

19. prosince 2012 v 11:37 | Kikuška |  Já & blog
Máme tady již 3. ročník soutěže o nejlepší horor roku 2013/2014. Nejlepší je, že nikdo nic nevyhrává.. :D Bude vám muset stačit, když napíšete svůj oblíbený horor a doufat, že vyhraje. Minule to vyhrálo Paranormal Activity, nečekaně. Předminule to byl Saw. Prosím vás, pište i jiný horory než jsou PA, Saw a Kruh! :D Většinou nenacházím nic jinýho. Takže, soutěž může začít, zase! :)

Satan Přichází (2006)

19. prosince 2012 v 11:30 | Kikuška |  Duchařinky a démoni
Název: Omen, The (Satan Přichází)
Režie: John Moore
Délka: 110 min.
Natočeno: V USA v roce 2006

O filmu: Mnozí lidé věří, že proroctví z knihy Zjevení je předzvěstí děsivé budoucnosti, která náš svět čeká. nebo že sestává ze střípků historie, které v naší době ožily. Znamení vidíme všude kolem: teroristické útoky, extrémní projevy počasí. jejich výčet je dlouhý. Tato pasáž Bible pojednává konkrétně o příchodu Antikrista, který na svém těle nese numerickou sekvenci 666: znamení Bestie. Svou sílu bude čerpat přímo od Satana, který mu tak pomůže vytvořit falešné království, což bude signál počátku Armagedonu. Robert Thorn o podobných temných proroctvích nic neví - jako zkušený americký diplomat má jiné starosti. Jeho žena Kathryn právě prodělala komplikovaný porod a zatím ještě neví, že během něj dítě zemřelo. Thorn, který je nenadálou ztrátou zdrcen, o ni má velké obavy - v minulosti potratila již dvakrát a tato zpráva jí jistě vezme poslední zbytky naděje... číst dále zde (CSFD.cz)

Julia's Eyes (2010)

18. prosince 2012 v 8:08 | Kikuška |  Horory
Název: Ojos de Julia, Los (Juliiny Oči)
Režie: Guillem Morales
Délka: 112 min.
Natočeno: Ve Španělsku v roce 2010

O filmu: Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (CSFD.cz)

Neviditelný muž (1933)

17. prosince 2012 v 13:14 | Kikuška |  Horory
Název: The Invisible Man (Neviditelný muž)
Režie: James Whale
Délka: 71 min.
Natočeno: V USA v roce 1933

O filmu: Oslňující filmový debut slavného Claude Rainse, jež bravurně ztělesnil tajemného lékaře, kterému se podařilo objevit sérum neviditelnosti. Maskován bandáží a černými brýlemi, Rains přijíždí na Anglický venkov, aby utajil svůj ohromující objev. Stejné sérum, které mu umožnilo stát se neviditelným, v něm vzbuzuje nutkání páchat čím dál tím strašlivější zločiny. Mistr hororů James Whale natočil podle románu H.G. Wellse film, který dalece předběhl svou dobu a dodnes zůstává nezapomenutelným milníkem světové kinematografie. (CSFD.cz)
Fotky: image host image host image host image host image host image host
Trailer:

Akta X (1998)

7. prosince 2012 v 12:19 | Kikuška |  Horory
Název: X Files (Akta X)
Režie: Rob Bowman
Délka: 117 min.
Natočeno: V Kanadě a USA v roce 1998

O filmu: Po léta byla realita překrucována, fakta manipulována a pravda skrývána. Teď přichází Mulder a Scullyová, agenti FBI, aby poskládali celou skládačku v jeden celek a vysvětlili nevysvětlitelné. Ale ani tentokrát jejich cesta za pravdou nebude procházka růžovým sadem a celé jejich vyšetřování bude neustále někým úmyslně mařeno.

GALERIE | TRAILER | VIDEA | OBSAZENÍ | ZAJÍMAVOSTI
Zdroj obrázku: Filmarena.cz
Zdroj článku: CSFD.cz