Leden 2013

Gappa (1967)

31. ledna 2013 v 15:24 | Kikuška |  Zvířata jako vrazi
Před Godzillou byla Gappa... Filmová klasika japonského hororu z roku 1967 poprvé na DVD. Vědecká expedice objeví na jednom z tropických ostrovů v jižním Pacifiku ještěra, kterého místní domorodci uctívají jako božstvo. Zemětřesení jednoho dne odkryje sluj a v ní ještěří mláďata. Domorodci varují vetřelce, aby je nechali tam, kde jsou. Ti však nedbají rad a odvážejí je do zoo v Japonsku. Rozzuřená matka mláďat se vydá hledat své potomky a ničí při tom vše, co jí stojí v cestě...(CSFD.cz)

Název: Daikyoju Gappa (Gappa)
Vyrobeno: V USA a Japonsku v roce 1967
Režie: Haruyasu Noguchi
Délka: 90 min.


Yesterday

27. ledna 2013 v 7:52 | Kikuška |  Já & blog
Včera se to horory v TV jen hemžilo, když počítám i nově zvolenýho prezidenta. Včera jsme mohli vidět v TV horory Pod povrchem, Saw 4, Nezvratný osud a thriller Směr smrt. Na co jste se dívali vy? Já zkoukla Pod povrchem a potom jsme usnula no :D Ale na sobotní večer je to hodně dobré :)

Lidská stonožka (2009)

25. ledna 2013 v 14:04 | Kikuška |  Ostatní
Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (CSFD.cz)

Název: Human Centipede (First Sequence), The (Lidská stonožka)
Vyrobeno: V Nizozemsku v roce 2009
Režie: Tom Six
Hrají: Dieter Laser, Ashley C. Williams, Ashlynn Yennie, Akihiro Kitamura
Délka: 92 min.

Včera jsem se na to mrkla a neměla jsem tušení, o čem to bude. Je to takový hezký příběh psychopata a vzhledem k tomu, že vydržím hodně, tak sraní do držky zřejmě ne :D Těžce se mi usínalo, když jsem měla před očima toho japonce, když křičí Chce se mi srát :DD Ej, já dám 85 %, za dobrej nápad a za tu zvrácenost. Měli prostě blbej osud, no. Jo a zajímalo by mě, jak mohli pít..

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

20. ledna 2013 v 16:57 | Kikuška |  Vrazi a psychopati
Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí...(CSFD.cz)

Název: Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street)
Vyrobeno: Ve Velké Británii a USA v roce 2007
Režie: Tim Burton
Hrají: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall, Sacha Baron Cohen, Jamie Campbell Bower, Laura Michelle Kelly, Jayne Wisener, Ed Sanders, Anthony Head, Peter Bowles
Délka: 116 min.

Žena v černém (2012)

20. ledna 2013 v 16:48 | Kikuška |  Duchařinky a démoni
Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (CSFD.cz)

Název: Women in Black, The (Žena v černém)
Vyrobeno: Ve Velké Británii, Kanadě a Švédsku v roce 2012
Režie: James Watkins
Hrají: Daniel Radcliffe, Ciarán Hinds, Janet McTeer, Liz White, Roger Allam, Sophie Stuckey, Shaun Dooley, David Burke, Jessica Raine
Délka: 92 min.

Za zdí (2008)

20. ledna 2013 v 16:42 | Kikuška |  Duchařinky a démoni
Jako dítě našla zavražděnou matku a ze zločinu byl obviněn otec. Po letech se vrátila na místo činu, aby odhalila dávné tajemství... Když bylo Katelyn Parksové osm let, našla svou matku brutálně zavražděnou v majáku, kde bydleli. Ačkoliv zločin byl plný nejasností a tajemství, obvinili z něj dívenčina otce Christophera, který ve vězení zešílel. Své dceři dokázal říct jen to, že v majáku číhá děsivé zlo. Po dvaceti letech se Katelyn, která dodnes neví, co se tehdy vlastně doopravdy stalo, vrací do městečka v Maine. Maják je sice už prodán, ale ona musí odhalit dlouho pohřbené tajemství, které je spjato s jejím dědečkem a s násilnými událostmi, k nimž došlo před mnoha lety. Toto tajemství potvrdí pravdu, v niž vždy instinktivně věřila - že její otec matku nezabil. Jenže pomstychtivý přízrak z majáku hodlá vraždit dál, dokud Katelyn nenajde způsob, jak jej zastavit a ukončit jednou provždy děsivou noční můru. (CSFD.cz)

Název: Behind the Wall (Za zdí)
Vyrobeno: V USA a Kanadě v roce 2008
Režie: Paul Schneider
Hrají: Lindy Booth, James Thomas, Lawrence Dane, Suzie Pollard, Julia Kennedy
Délka: 85 min.

Čarodějka z Bay Cove (1987)

13. ledna 2013 v 10:20 | Kikuška |  Mysteriózní
Linda a Jerry Le Bonovi se z rušného Bostonu přestěhují do malého městečka Bay Cove. Linda ale brzy zjistí, že toto město není jako ostatní - všichni jeho obyvatelé jsou totiž členy starobylého čarodějnického řádu a při nejbližším úplňku očekávají zjevení svého vůdce. A nedovolí Lindě opustit město - potřebují totiž ženu, kterou by mohli obětovat... (CSFD.cz)

Název: Eye of the Demon nebo Bay Cove (Čarodějka z Bay Cove)
Vyrobeno: V USA v roce 1987
Režie: Carl Schenkel
Hrají: Tim Matheson, Barbara Billingsley, Jeff Conaway, Woody Harrelson, James Sikking, Inga Swenson, Nigel Bennett, Susan Jay, Susan Ruttan, Pamela Sue Martin
Délka: 90 min.

Upíří deníky (2009)

13. ledna 2013 v 10:13 | Kikuška |  Hororové seriály
Do městečka Mystic Falls sa vrací jeho původní obyvatel, přes 160 let starý upír, Stefan Salvatore, který touží po poznání mladé Eleny Gilbert. Ta mu totiž připomína jeho starou lásku Katherine. V jeho šlapjejích ale město svou přítomností poctí i Stefanov brat Damon, který mu před dávnymi časy přislíbil udělat ze života peklo. Postupem času sa však v Mystic Falls začnou vyskytovat i problémy většího kalibru než jen prostá, sourozenecká rivalita. Dokáží bratři Salvatorovci odhodit staré spory za hlavu a spojit sa proti hrozbám, které neustále ohrožují jejich rodné město? (CSFD.cz)

Název: The Vampire Diaries (Upíří deníky)
Vyrobeno: V USA v roce 2009
Režie: Marcos Siega, John Dahl, Guy Ferland, Kevin Bray, Ernest R. Dickerson
Hrají: Ian Somerhalder, Nina Dobrev, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Zach Roerig, Candice Accola, Kayla Ewell, Michael Trevino, Taylor Kinney, Sara Canning, Cindy Busby, Susan Walters, Malese Jow, David Anders, Mia Kirshner, B.J. Britt, Katerina Graham...
Délka: 66x42 min


Brána do záhrobí (1981)

13. ledna 2013 v 9:26 | Kikuška |  Mysteriózní
Louisiana 20. léta. Malíř Schyke je známý jako satanista. Proto je mučen a zabit. 50. léta - mladý pár se nastěhuje do domu, kde bydlel Schyke, a objeví tam jednu ze sedmi bran do pekel. Cesta do satanova hájemství může začít... (CSFD.cz)

Název: E tu vivrai nel terrore - L'aldilà (Brána do záhrobí - festivalový název)
Vyrobeno: V Itálii v roce 1981
Režie: Lucio Fulci
Hrají: Catriona MacColl, David Warbeck, Cinzia Monreale, Antoine Saint - John, Al Cliver, Lucio Fulci, Dardano Sacchetti
Délka: 87 min.


Gabriel - Anděl pomsty (2007)

13. ledna 2013 v 9:20 | Kikuška |  Horory
Dříve bylo v nebi hned sedm archandělů. Dříve. Dnes už v něm ale zůstal pouze jediný. Ten nejsilnější - archanděl Gabriel. A i jeho brzy čeká odchod z nadýchaných obláčků do pozemského světa. Pouze on totiž může zastavit pandemii zkázy a válku o duše, kterou mezi lidmi rozpoutal padlý anděl smrti Samael, nejtemnější z temných. Gabriel ale ví, že postavit se takovému soupeři bez pomoci by bylo naprosté šílenství. Jeho jedinou šancí je proto naleznout poražené archanděly, znovu vnést do jejich života světlo a sjednotit je do legie dobra, jež se postaví zlu v konečné bitvě všech bitev. A až stane nebe proti peklu, nebude už návratu zpět. (CSFD.cz)

Název: Gabriel (Gabriel - Anděl pomsty)
Vyrobeno: V Austrálii v roce 2007
Režie: Shane Abbess
Hrají: Andy Whitfield, Dwaine Stevenson, Samantha Noble, Erika Heynatz, Goran D. Kleut
Délka: 109 min.