Březen 2013

Mmmm, help??

26. března 2013 v 19:45 | *Little Girl* |  Já & blog
No, vzhledem k tomu, že mám teď docela dost času.. doporučte mi nějákej horor!! Nějákej, kterej vás fakt bavil.. nemůžu najít nějákej, co by mě zaujal .. tak, předem děkuju za rady ;))


Mrtvá jáma (1989)

26. března 2013 v 9:57 | *Little Girl* |  Zombie
Je tomu již dvacet let, co psychiatr Gerald Swan (Jeremy Slate) zastřelil šíleného kolegu Colina Ramziho (Danny Gochnauer) a tím udělal tečku za jeho nelidskými experimenty a jeho tajný operační sál pod psychiatrickou léčebnou, zapečetil. Dnes do ústavu přichází mladá dívka Jane (Cheryl Lawson) trpící amnézií, která tvrdí, že jí byla paměť vyoperována. Netrvá dlouho a Ramziho mrtví pacienti pohřbení v jámě ve sklepě opět ožijí a začnou krvavě likvidovat ze světa personál nemocnice. (CSFD.cz)

Název: Dead Pit, the / Mrtvá jáma
Žánr: Horor
Natočeno: USA, 1989
Režie: Brett Leonard
Hrají: Jeremy Slate, Jack A. Sunseri
Délka: 95 min.

Moucha (1986)

11. března 2013 v 17:41 | *Little Girl* |  Horory
Seth Brundle je mladý ambiciózní vědec, který se zabývá teleportováním lidí na dálku prostřednictvím takzvaných telepodů. Jako správný vědec zkouší své objevy sám na sobě. Vše jde dobře až do okamžiku, kdy jeho pozornosti unikne jen jediná maličkost: do telepodu se společně s ním dostane moucha a při procesu teleportování dojde ke smíchání DNA obou účastníků pokusu. A tak začíná pomalý proces Sethovy proměny v mouchu. Seth hledá usilovně protilék, bude mít však na to dostatek času? (CSFD.cz)

Název: Fly, The / Moucha
Žánr: Horor / Sci-Fi / Drama
Natočeno: USA, 1986
Režie: David Cronenberg
Hrají: Jeff Goldblum, Geena Davis, John Getz, David Cronenberg
Délka: 95 min.

Můj názor a hodnocení: Ještě jsem to neviděla, ale musím se na to kouknout!!


Dark Waters (1993)

11. března 2013 v 17:36 | *Little Girl* |  Horory
Elizabeth přijíždí do kláštera na ostrově za svojí přítelkyní, chce však i zároveň zjistit, jak je to s podivným financováním kláštera jejím nedávno zesnulým otcem. Zde se seznámí s mladou řádovou sestrou Sarah, která ji zasvěcuje do ponurých tajů řádu. Velmi záhy se před Elizabeth začne odkrývat děsivé tajemství, které obklopuje nejen klášter, ale celý ostrov a její minulost. Obklopena rozbouřeným mořem, neustávajícím deštěm a atmosférou strachu, musí dívka bojovat o holý život. (CSFD.cz)

Název: Dark Waters
Žánr: Horor
Natočeno: Rusko / Itálie / Velká Británie, 1993
Režie: Mariano Baino
Délka: 94 min.

Kilómetro 31 (2006)

10. března 2013 v 17:45 | *Little Girl* |  Horory
Po tragické smrti matky, si její dvojčata Agata a Catalina vytvořila speciální vlastnost - komunikaci beze slov. Po nešťastné nehodě je Agata v kómatu. Catalina cítí bolest a tragédii, kterou prochází její sestra. Série nepřirozených situací ukazuje Catalině, že je jejich pouto čím dál, tím více silnější a že Agata děsivě volá o pomoc!(CSFD.cz)

Název: Kilómetro 31
Žánr: Horor
Natočeno: Mexiko, Španělsko; 2006
Režie: Rigoberto Castañeda
Hrají: Iliana Fox, Adriá Collado, Carlos Aragón, Cheli Godínez, Mónica Bejarano, Fernando Becerril
Délka: 103 min.

Ve znamení ohně (2001)

10. března 2013 v 17:40 | *Little Girl* |  Horory
Devatenáctiletá Julie je dětskou chůvou. Navíc je posedlá zlým démonem, který zcela nekontrolovaně a neplánovaně v jejím okolí zakládá požáry. Což je pro dětskou chůvu dost nepříjemná dispozice. Proměna dětské kolébky i s jejím svěřencem v pár doutnajících uhlíků přivedou Julii před soud, kde si vyslechne obvinění z vraždy a nařčení z čarodějnictví. Mladý právník, který ji zastupuje, se sice snaží, aby ji uchránil před vězením nebo veřejním lynčem, ale se svým duchem se Julie nakonec bude muset vypořádat sama. (CSFD.cz)

Název: Superstition
Žánr: Horor / Drama / Thriller
Natočeno: Lucembursko, Nizozemsko, Velká Británie; 2001
Režie: Kenneth Hope
Hrají: Mark Strong, Sienna Guillory, David Warner, Charlotte Rampling, Alice Krige, Frances Barber, Matyelok Gibbs, Derek de Lint, David Schofield, Richard Durden
Délka: 95 min.

Storm Warning (2007)

10. března 2013 v 17:33 | *Little Girl* |  Horory
Mladý pár je během své romantické cesty motorovou loďkou zaskočen bouří. A ke všemu se jim pokazil motor. Jsou tedy nuceni strávit noc na odlehlém bezlidném nemile vypadajícím místě. Když najdou opuštěný dům, ve kterém se můžou schovat před deštěm, zjistí že přece jen tu nejsou sami. Skupina brutálních vrahů se rozhodla pobavit na jejich účet. Ale mladý pár se nehodlá vzdát bez boje.(CSFD.cz)

Název: Storm Warning
Žánr: Horor
Natočeno: Austrálie, 2007
Režie: Jamie Blanks
Hrají: Nadia Fares, Robert Taylor, David Lyons, John Brumpton
Délka: 82 min.

Piknik na Hanging Rock (1975)

10. března 2013 v 17:29 | *Little Girl* |  Horory
Mystický příběh patří k nestárnoucí klasice australské nové vlny. Režisér Peter Weir jej mimo jiné koncipoval jako zánik jedné éry (viktoriánské epochy, paralelní doby k Belle Époque) na pozadí zhroucení tradičních hodnot společnosti. Příběh chovanek z internátu pro lepší rodiny symbolizuje nastávající krizi společnosti dvacátého století. (CSFD.cz)

Název: Picnic at Hanging Rock / Piknik na Hanging Rock
Žánr: Drama / Mysteriózní / Horor
Natočeno: Austrálie, 1975
Režie: Peter Weir
Hrají: John Jarratt, Rachel Roberts, Anne-Louise Lambert, Jacki Weaver
Délka: 115 min.

Jdeme rekonstruovat

10. března 2013 v 11:20 | *Little Girl* |  Já & blog
Přijde mi, že seřazení podle abecedy je docela nepřehledné, tak jsem se rozhodla, že to trošku pozměním. Udělám to podle země původu. Přece jenom se ty horory podle toho liší. Takže, jdu na to! :) Uvidíme, jestli to byl dobrej nápad :D

Valerie a týden divů (1970)

10. března 2013 v 11:11 | *Little Girl* |  Horory
Po adaptaci Kunderova románu "Žert" se Jaromil Jireš uchýlil ke zcela odlišné látce i k rozdílnému způsobu vyjadřování. Ve snivém výtvarně dekorativním vyprávění vylíčil osudy a pocity dospívající dívky, jež žije se svou přísnou babičkou ve starém domě a ocitá se v samém středu bizarních událostí, ohrožována tajemným "tchořím upírem"... Na vizuální podobě surreálné fantazie Vítězslava Nezvala se podílela Ester Krumbachová. Autoři hojně využívali hororových prvků i lyrické básnivosti. (CSFD.cz).

Název: Valerie a týden divů
Žánr: Horor / Poetický / Fantasy
Natočeno: V Československu v roce 1970
Režie: Jaromil Jireš
Hrají: Jaroslava Schallerová, Helena Anýžová, Petr Kopřiva, Jiří Prýmek, Martin Wielgus, Jan Klusák, Alena Stojáková, Karel Engel
Délka: 73 min.