Září 2013

Aligátor (1980)

14. září 2013 v 11:32 | Bad Girl |  Zvířata jako vrazi
Když byla Marisa Kendall malá holčička, koupili jí rodiče v zoo malého aligátora. Jenže pak se otec jednou naštval a mazlíčka spláchl do záchodu. Po letech, když z Marisy vyrostla uznávaná herpetoložka aligátor vyráží lovit do ulic, jelikož stoky mu už nejsou schopné nabídnout dostatek potravy. Jedině místní perspektivní kádr seržant David Madison tuší, že se zvířetem není vše v pořádku. Aligátor není jen tak nějaký obyčejný aligátor, ale dvanáct metrů měřící a tunu vážící bestie vykrmená produkty místního nelegálního výzkumu růstových hormonů. Do všeho navíc zasahuje zkorumpovaný starosta otvírající nový zábavní park přímo v aligátorově lovišti. Boj s byrokratem začíná a nebude o nic jednodušší než boj s hladovým aligátorem. (CSFD.cz)

Název: Alligator (Aligátor)
Žánr: Horor, sci-Fi, komedie
Natočeno: USA, 1980
Režie: Lewis Teague
Hrají: Robert Forster, Michael V. Gazzo, Dean Jagger, Henry Silva, Sue Lyon, Angel Tompkins, Peter Miller, Dick Richards, Perry Lang, John F. Goff, Mike Mazurki
Délka: 89 min.

Moucha II (1989)

8. září 2013 v 10:05 | Bad Girl |  Sci-fi tématika
Navenek vypadá Martin jako normální dítě. Ale pod jeho zevnějškem se skrývá výjimečná bytost. Za prvé je génius. Za druhé je plně dospělý, přestože je mu teprve pět let. Ale nejpozoruhodnější ze všeho je, že Martin je synem lidské mouchy, vědce, jehož geny byly tragicky zdeformovány při nezdařeném experimentu. A nyní je jen otázkou času, kdy se zmutované geny uvnitř Martina probudí k životu. Eric Stoltz hraje Martina, chlapce, který má protrpět nejstrašnější proměnu, jakou kdy lidská bytost zakusila. Daphne Zuniga hraje Beth, počítačovou techničku, která se pro Martina stává jedinou oporou v jeho těžkém boji za odvrácení osudu mnohem horšího než smrt. Film Moucha 2 je se svými zvláštními efekty hrůzyplným pokračováním, které svému předchůdci konkuruje jak v napětí, tak v obrazotvornosti. (CSFD.cz)

Název: Fly II, The (1989)
Žánr: Horor, drama, Sci-Fi
Natočeno: USA, 1989
Režie: Chris Walas
Hrají: Eric Stoltz, Daphne Zuniga, Lee Richardson, John Getz, Garwin Sanford, Gary Chalk, Harley Cross, Jeff Goldblum, Duncan Fraser
Délka: 105 min.

Strašidelný hrad (2006)

8. září 2013 v 9:56 | Bad Girl |  Hororové komedie
Izák a Dana jsou sourozenci. Svátek Halloween tráví ve svém novém tajemném domě, v němž se pořádá party. Najednou zjistí, že jejich pětiletý bratr zmizel. Společně se středoškolskou roztleskávačkou a jejím přítelem se vydávají na dobrodružnou výpravu za nalezením malého chlapce. V domě nacházejí tajné průchody do světa upírů, tančících zombií a dalších nadpozemských bytostí.(CSFD.cz)

Název: Monster Night (Strašidelný hrad)
Žánr: Dobrodružný, Rodinný, Komedie, Horor
Natočeno: USA 2006
Režie: Lorenzo Doumani
Hrají: Robert Carradine, Vanessa Angel, Jake Thomas, Taylor Dooley, Phill Lewis, Nikki Griffin, Jamal Duff, Matthew Lawrence, Musetta Vander, Fred Stoller, Chris Coppola, Simms Thomas
Délka: 90 min.

Město nemrtvých (2013)

8. září 2013 v 9:52 | Bad Girl |  Horory
Po propuknutí smrtící virové epidemie se žoldák Max Gatling staví do čela přeživších a společně s několika chatrnými roboty bojuje proti ohromné přesile nakažených. (CSFD.cz)

Název: Battle of the Damned (Město nemrtvých)
Žánr: Horor, Akční, Sci-Fi
Natočeno: USA / Singapur, 2002
Režie: Christopher Hatton
Hrají: Dolph Lundgren, Matt Doran, David Field
Délka: 88 min.

Proroctví z temnot (2002)

8. září 2013 v 9:46 | Bad Girl |  Mysteriózní
Po tragické smrti milované manželky Mary novinář z Washington Post John Klein nachází blok plný podivných kreseb, variace na stejné zjevení. A vybavuje si její poslední slova: "Tys to neviděl?" Za čas zabloudí do malé vesnice Point Pleasant, kde se setkává s mladou seržantkou Connie Parkerovou, která mu prozradí, že celý kraj je vzhůru nohama následkem nedávných podivných úkazů. Brzy si uvědomí, že neobyčejné jevy by mohly souviset nejen vzájemně, ale také s podivnými kresbami, které Mary horečně namalovala několik hodin před smrtí. Ale jaká je přesně ta souvislost? Úkazy odporují jednoduchému vysvětlení a jsou čím dál tím víc znepokojivější, jako by předvídaly nevyhnutelné katastrofy. Pro Johna začíná ďábelský závod s časem, aby přišel na to, oč jde a zabránil něčemu strašnému. Film je natočen podle knihy Johna A. Keela "The Mothman Prophecies", která vznikla na základě skutečné události. (CSFD.cz)

Název: Mothman Prophecies, The (Proroctví z temnot)
Žánr: Drama, Horor, Mysteriózní, Thriller
Natočeno: USA, 2002
Režie: Mark Pellington
Hrají: Richard Gere, Laura Linney, Will Patton, Debra Messing, Lucinda Jenney, Alan Bates, Mark Pellington, David Eigenberg, Betsy Zajko, Sam Nicotero, John W. Iwanonkiw
Délka: 119 min.

Hororové příběhy - "Jezírko"

2. září 2013 v 16:12 | Bad Girl
Tento příběh poslala Lenča

Ahoj divala jsem se s holkama na konci skolniho roku na Kruh 1,2 ucitelky nam to dovolily tak proc ne. Kdyz to skoncilo sla jsem na zachod a tam jsem curala a nekdo mi tam dal papirek dnes te nekdo omrda a bude te osahavat tak jsem to zmackala a ukazala holkam .. holky se baly a rekly at jdu za ucitelkou ale ja nechtela a jak jsem sla ze skoly jakej si chlap me zatahl do auta a tam me osukal bylo to krasny a nikdy to nezapomenu. ?..
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hororové příběhy - "Mlha"

2. září 2013 v 16:09 | Bad Girl
Tento příběh poslala Áňa.

stalo se to asi když mi bylo 5let.šla sem v noci na záchod a když jsem vylezla z pokoje na chodu (na chodbě v rohu máme věšák)u věšáku jsem viděla takovou zvláštní pohybující se mlhu.jakoby chtěla abych šla za ní ,ale já jsem radši rychle utekla na ten záchod.moc jsem se bála když jsem šla zpátky do pokoje (kolem věšáku) už tam nebyla... doteď nevím co to bylo,ale když jsem to řekla našim nevěřili... jak jinak!!?? řekli že jsem byla určitě rozespalá a měla ještě zamlžené oči nebo tak něco ale já vím že se mi to nezdálo a doteď mě mrzí že sem nešla za tou údajnou "mlhou".
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Příšerné stíny (1927)

2. září 2013 v 15:53 | Bad Girl |  Horory
Rogera Balfoura nájdu zastreleného v jeho londýnskom dome a túto smrť inšpektor Edward C. Burke zo Scotland Yardu (Lon Chaney) prehlási za samovraždu. Vykonávateľ Balfourovej poslednej vôle - sir James Hamlin (Henry B. Walthall) trvá na tom, že jeho priateľ Roger by si nikdy nevzal život sám. O päť rokov neskôr opustený Balfourov dom znova ožíva príchodom dvoch neprívetivo vyzerajúcich nájomníkov a ich prítomnosť podnieti sira Jamesa Hamlina znova zavolať inšpektora Burkeho...(CSFD.cz)

Název: Příšerné stíny (London After Midnight)
Žánr: Horor, Drama
Natočeno: USA, 1927
Režie: Tod Browning
Hrají: Lon Chaney, Marceline Day, Conrad Nagel, Polly Moran
Délka: 69 min.

Čarodějnictví v průběhu věků (1922)

2. září 2013 v 15:47 | Bad Girl |  Dokumenty
Snímek je dokumentární rekonstrukcí mapující dějiny čarodějnictví. Skládá se z několika částí, které se na čarodějnice, ďábly, báchorky a pověry dívají různými pohledy. Představují rytiny a písemné památky, další hrané části zachycují středověké postupy, nápoje lásky, hony na čarodějnice, čarodějnické léčení, zkrátka vše, co s čarodějnictvím souvisí. Celé vyprávění působí velice realisticky a důvěryhodně, ale současně diváka pobaví svou lehkou ironií. (CSFD.cz)

Název: Häxan (Čarodějnictví v průběhu věků)
Žánr: Horor / Dokumentární
Natočeno: Dánsko, Švédsko, 1922
Režie: Joe Giannone
Hrají: Maren Pedersen, Tora Teje, Benjamin Christensen, Astrid Holm
Délka: 77 min.

Madman (1982)

2. září 2013 v 15:38 | Bad Girl |  Vrazi a psychopati
Dětský tábor, skupinka lidí kolem ohně si vypráví strašidelné historky na dobrou noc. Když tu jeden drzý mládežník zvolá jméno místního masového vraha. Podle legendy se totiž traduje, že onen "Madman Marz" kdysi pozabíjel celou svoji rodinu a byl oběšen, jenže jeho tělo do rána zmizelo z oprátky. A tak běda tomu, kdo ho přivolá… A také že ano, naši hrdinové začnou být jeden po druhém masakrováni.(CSFD.cz)

Název: Madman
Žánr: Horor
Natočeno: USA, 1982
Režie: Joe Giannone
Hrají: Gaylen Ross, Tony Fish, Jan Claire
Délka: 88 min.