Duben 2014

Insidious 2 (2013)

1. dubna 2014 v 17:20 | Bad Girl |  Duchařinky a démoni
Popis filmu (CSFD.cz): V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí.

Název: Insidious: Chapter 2
Žánr: Horor, thriller
Natočeno: USA, 2013
Režie: James Wan
Hrají: Rose Byrne, Patrick Wilson, Lin Shaye, Ty Simpkins, Michael Beach, Barbara Hershey, Leigh Whannell, Jocelin Donahue, Angus Sampson, Sienna Farall, Steve Coulter, Lindsay Seim, Garrett Ryan, Danielle Bisutti, Tom Fitzpatrick, Hank Harris, Brooke Peoples
Délka: 108 min.

Můj názor: V podstatě je to to stejné jako jedinička. Nic nového, jen jiný děj. A právě ten děj je velkým plusem celého filmu. Sice mi chvíli trvalo, než jsem to pobrala, ale film se mi líbil. Už jen proto, že jej vytvořil nejlepší James Wan.
Moje hodnocení: 75%
Hodnocení CSFD: 73%