Říjen 2017

Exists (2014)

23. října 2017 v 22:11 | Bad Girl |  Found Footage
Moje hodnocení 59% | ČSFD 54% | IMDB 5,2*

Brian (Chris Osborn) a jeho brat Matt (Samuel Davis) sa rozhodnú pre menšie dobrodružstvo: pozvú Mattovu priateľku Doru (Dora Madison Burge) a dvojicu priateľov (Roger Edwards, Denise Williamson) do divočiny južného Texasu, aby si tu spravili divoký víkend na chate ich strýka. Brian, neustále sa pohybujúci s niečím, s pomocou čoho sa dá zhotovovať obrazový materiál, má však ešte jeden motív, ktorý si necháva pre seba. Veľmi rád by na kameru zachytil záhadnú bytosť, ktorá vystrašila ich strýka natoľko, že sa sem už nejaký čas neodvážil vybrať. V momente, kedy sa partia dostane do blízkosti chaty, sa začnú objavovať náznaky, že v strýkovej historke bude oveľa viac ako len zrnko pravdy... (CSFD.cz)

Ani za ten rok, co jsem tady nebyla, jsem nezanevřela na found footage horory, v týhle době pořád silnej podžánr hororu. Co si ale budeme povídat, najít něco, co by mě dokázalo zvednou ze židle je naprostá vzácnost. Vlastně si myslím, že jsem v poslední době ani nic takovýho nenašla. Naštvanej bigfoot a vysírací teenageři v Exists nebyl vyjímkou.

Začalo to samozřejmě příjezdem na chatu, někam do zapadlých lesů, bez signálu, divný zvuky atd., nečekala jsem nic jinýho. 90% found footage hororů začíná přesně takhle. Je to taková klasika, že už spíš záleží na zbytku toho filmu, jak se bude vyvíjet. Parta teenagerů na výletě nikoho oslnit fakt nemůže. No, vypadalo to pak celkem nadějně... nemusela jsem čekat další tři noci, až se po divných zvucích a fakt děsivým křiku pocházející odněkud z lesů začně něco dít. Hned po příjezdu o sobě dával bigfoot vědět, za to palec nahoru (y)! Vývoj události po zdemolování chaty, zmizení jednoho člena, pak následně zabití druhé člena skupiny, mě moc nešokoval. Normální průběh, zpracování průměrný, bigfoot mě svým ksichtíkem zrovna nevyděsil, umělý chlupy, který mi bily do očí mě teda děsily pořádně. Co mi přišlo ale absurdní, byl potomek bigfoota. To byla docela ujetost. Když to shrnu, mě, milovníka found footage to nějak nenadchlo, ale ani úplně nezklamalo. Bylo to v očekávání, je to o trošičku lepší průměr, ale fakt jen o trošičku. Takhle na večer, když se venku ozývá podzim, s čajíkem a v peřinách, je to perfektní horor.