Duchařinky a démoni

Poltergeist (2015)

21. listopadu 2015 v 16:49 | Bad Girl
Už je to nějáká doba, co jsem tady byla naposledy. Tak když už tady jsem, hodím vám sem menší recenzi. Tentokrát na letošní remake, o kterém jste určitě slyšeli.

Poltergeista vám nemusím nějak představovat. Byla jsem docela zvědavá, jak dopadne tohle provedení. Jenže už při traileru bylo jasný, že to bude špatný. Abych pravdu řekla, tohle se nedá nazvat hororem, protože jsem většinu filmu prosmála. Přišlo mi to celý nehorázně stupidní, absolutně nehororový. Mooc špatný.

Hodnocení CSFD: 46%
Moje hodnocení: 19%

Horor/Thriller, USA, 2015
Režie: Gil Kenan
Hrají: Sam Rockwell, Rosemarie DeWitt, Jared Harris, Nicholas Braun, Jane Adams, Saxon Sharbino, Kyle Catlett, Kennedi Clements, Susan Heyward, Patrick Garrow

Jessabelle (2014)

25. prosince 2014 v 15:31 | Bad Girl
OMG! Co to sakra je? Moc jsem od toho neočekávala a aby taky jo! Hrůza a děs! Herecký výkony radši nekomentuju. Sarah Snook vidím sice poprvé v nějákým filmu, ale jestli takhlé hraje i v ostatních filmech, radši se jí vyvaruju, lezla mi na nervy celej film. A jako příběh filmu asi v půlce někam utekl, protože jsem přestávala popravdě chápat o co tam vlastně jde. Jakože katastrofální! Letošek byl pro horory celkově hroznej. Prostě strašný, fuj fuj! Silně zklamaná.

Moje hodnocení: 20%
CSFD hodnocení: 45%

Popis filmu (oficiální text distributora): Jessie po tragické nehodě přijde o snoubence a sama zůstane ochrnutá. Aby našla klid, nastěhuje se do starobylého domu v Louisianě, který kdysi patřil jejímu otci. Brzy se tam však začnou dít podivné věci a Jessie najde záhadný vzkaz od své matky, která zemřela před mnoha lety. Brzy pochopí, že tento dům je už dávno obýván i nějakou jinou bytostí.

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

9. listopadu 2014 v 14:20 | Bad Girl
Většinou to bývá tak, že někdo na dobrej film natočí pokračování a hned je z toho strašná pi*ovina. Noo, u tohohle filmu to neplatí. S prvním dílem jsem byla hodně spokojená. A s druhým taky. I když je to svým způsobem ničím zajimavej americkej horor, na druhou stranu jsem celou dobu nepřestala pociťovat úzkost. Od samýho začátku do samýho konce samý lekáky, bez čehož by ten film stál za nic. Takže se to tak nějak vyrovnalo a stal se z toho celkem slušnej průměr. A to jsem od tohoto filmu moc nečekala.

Moje hodnocení: 59%
CSFD hodnocení: 53%

Popis filmu (oficiální text distributora): Mladá rodina se přestěhuje do historického domu v Georgii, aby se následně všichni její členové bolestně přesvědčili, že nejsou jeho jedinými obyvateli. Velmi záhy se ocitají uprostřed děsivého tajemství, svědčícího o přítomnosti zla, připraveného odstranit každého, kdo se mu připlete do cesty.


Nepřemožitelné zlo (2005)

2. listopadu 2014 v 17:14 | Bad Girl
U tohohle filmu můžu s klidem říct, že patři mezi ty lepší duchařiny. I když je to příběh omývanej pořád dokola, kouzlo nemocnic a jejích temné minulosti mě nepřestane nikdy udivovat. U tohohle filmu vám běhá mráz po zádech a cítíte to napětí... Podle mě je to hodně vydařenej kousek, já jsem spokojená :)

Moje hodnocení: 72%
CSFD hodnocení: 65%

Popis filmu (oficiální text distributora): Dětská nemocnice Mercy Falls má být zavřena a mladá sestřička Amy (Calista Flockhart) je povolána, aby pomohla s přestěhováním pacientů. Brzy ale zjistí, že v nemocnici je něco divného. Něco, z čeho mají děti strach. Říkají, že se to skrývá ve třetím patře, které je už mnoho let zavřené. Amy odhalí hrozivé tajemství a ví, že je jen na ní, aby zachránila děti před zlem, které jim nechce dovolit z nemocnice odejít…

Insidious 2 (2013)

1. dubna 2014 v 17:20 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí.

Název: Insidious: Chapter 2
Žánr: Horor, thriller
Natočeno: USA, 2013
Režie: James Wan
Hrají: Rose Byrne, Patrick Wilson, Lin Shaye, Ty Simpkins, Michael Beach, Barbara Hershey, Leigh Whannell, Jocelin Donahue, Angus Sampson, Sienna Farall, Steve Coulter, Lindsay Seim, Garrett Ryan, Danielle Bisutti, Tom Fitzpatrick, Hank Harris, Brooke Peoples
Délka: 108 min.

Můj názor: V podstatě je to to stejné jako jedinička. Nic nového, jen jiný děj. A právě ten děj je velkým plusem celého filmu. Sice mi chvíli trvalo, než jsem to pobrala, ale film se mi líbil. Už jen proto, že jej vytvořil nejlepší James Wan.
Moje hodnocení: 75%
Hodnocení CSFD: 73%

Last Exorcism Part II (2013)

31. ledna 2014 v 13:31 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): Film je The Last Exorcism 2 je pokračovaním hrozivého příbehu mladé dívky. Nell Sweetzer našli samotnou a vyděšenou v lese. Po čase se vrací zěpt do civilizace, nemůže si vzpomenout, co se s ní vlastně stalo. Uvědomí si však, že je poslední žijící členkou své rodiny. Začína nový život, avšak s jejím návratem se probudí i silné zlo, které má s Nell nepředstavitelné děsivé plány. Ty ji můžou opět dovést až na pokraj pekla, kde jedinou šancí na záchranu je rituál na vymítání ďábla.

Název: Last Exorcism Part II
Žánr: Horor, thriller
Natočeno: USA, 2013
Režie: Ed Gass-Donnelly
Hrají: Spencer Treat Clark, Louis Herthum, Muse Watson, Ashley Bell, Joe Chrest, David Jensen, Tarra Riggs, Lucien Eisenach, Julia Garner, Dane Rhodes
Délka: 88 min.

Můj názor: Průměrnej film na toto téma. Nebylo to něco, co by mě nějak překvapilo a kevšemu se to zhoršilo tím absolutně na piču koncem. No, nic moc zkrátka.
Moje hodnocení: 33%
Hodnocení CSFD: 43%

Amityville 1992 (1992)

26. ledna 2014 v 15:13 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): Série legendárních hororů z místa hrůzy - domu v Amityville pokračuje. Jacob Sterling přivezl rodině jako dárek z amityvillského obchůdku se starožitnostmi hodiny. Brzy nato přebírají nadpřirozené síly kontrolu nad životy všech členů jeho domácnosti. Malá dívenka se mění v sadistického vraha, předměty žijí vlastním životem a konečná porážka lidskosti se blíží. Nikdo nemůže uniknout teroru zla z Amityville.

Název: Amityville 1992: It's About Time / Amityville 1992
Žánr: Horor
Natočeno: USA, 1992
Režie: Tony Randel
Hrají: Stephen Macht, Shawn Weatherly, Megan Ward, Dean Cochran, Willie C. Carpenter, Dick Miller, Jonathan Penner
Délka: 95 min.

Můj názor: ----
Moje hodnocení: ----
Hodnocení CSFD: 51%

Tichý dům (2010)

29. června 2013 v 15:55 | *Little Girl*
Mladá Laura společně s otcem přijíždí do venkovského domu, který chtějí částečně renovovat pro budoucí prodej. Pomalu se smráká a dvojice se do práce pustí až ráno. S příchodem noci se ale venku ozve ostrý hřmot, jenž se podivně přesune do prvního patra domu. Otec jde zjistit, co se děje a záhy se vrací celý od krve. (CSFD.cz)

Název: Silent House, La Casa muda (Tichý dům)
Žánr: Drama / Horor
Natočeno: Uruguay, 2010
Režie: Gustavo Hernández
Hrají: Florencia Colucci, Abel Tripaldi, Gustavo Alonso
Délka: 86 min.

Smrtící nenávist 3 (2009)

29. června 2013 v 15:16 | *Little Girl*
Jake, který přežil masakr děsivé Kayako a Toshia, je znovu vystaven mučivým vizím. Skončí v nemocnici, kde se o jeho případ zajímá Dr. Sullivanová. Postupně zjišuje, že Jakeovy strašidelné historky jsou pravdivé. Jeho jedinou nadějí se zdá tajuplná Japonka, která by možná mohla umlčet duchy navždy... pokud její plán nezničí všechny!(CSFD.cz)

Název: The Lottery (Loterie)
Žánr: Horor / Thriller
Natočeno: USA, 2009
Režie: Toby Wilkins
Hrají: Matthew Knight, Shawnee Smith, Johanna Braddy, Beau Mirchoff, Marina Sirtis, Mike Straub
Délka: 90 min.

Bolest (2006)

15. června 2013 v 7:27 | *Little Girl*
Poté co se Pear-Ploy a Pongpop přestěhovali na venkov, představovali si, že to bude nejšťastnější období jejich života. Chtěli mít klid pro sebe a hlavně pro výchovu svého ještě nenarozeného potomka. Novorozeně ale bez přestání křičí a místní lékař určí chlapcovu diagnózu jako dětskou koliku. Matka má však silné tušení, že je to něco mnohem děsivějšího. Zlé síly se vydaly na pochod a ona se obává, že její syn je v jejich moci. Měsíce plynou a chlapcův křik stále neustává. Navíc se v jeho blízkosti pořád častěji vykytují různé náhodné a nevysvětlitelné nehody. Pear-Ploy a její nejlepší přítelkyně Jean se rozhodují, že je čas přijít záhadě na kloub a začínají hledat příčiny těchto událostí. Pátrání je dovede až k hrůznému zjištění a také k tragickému konci jejich krátkých životů... (CSFD.cz)

Název: Colic: dek hen pee (Bolest)
Žánr: Horor / Mysteriózní
Natočeno: Thajsko, 2006
Režie: Patchanon Thammajira
Hrají: Pimpan Chalaikupp
Délka: 90 min.
 
 

Reklama