Duchařinky a démoni

Poltergeist (2015)

21. listopadu 2015 v 16:49 | Bad Girl
Už je to nějáká doba, co jsem tady byla naposledy. Tak když už tady jsem, hodím vám sem menší recenzi. Tentokrát na letošní remake, o kterém jste určitě slyšeli.

Poltergeista vám nemusím nějak představovat. Byla jsem docela zvědavá, jak dopadne tohle provedení. Jenže už při traileru bylo jasný, že to bude špatný. Abych pravdu řekla, tohle se nedá nazvat hororem, protože jsem většinu filmu prosmála. Přišlo mi to celý nehorázně stupidní, absolutně nehororový. Mooc špatný.

Hodnocení CSFD: 46%
Moje hodnocení: 19%

Horor/Thriller, USA, 2015
Režie: Gil Kenan
Hrají: Sam Rockwell, Rosemarie DeWitt, Jared Harris, Nicholas Braun, Jane Adams, Saxon Sharbino, Kyle Catlett, Kennedi Clements, Susan Heyward, Patrick Garrow

Jessabelle (2014)

25. prosince 2014 v 15:31 | Bad Girl
OMG! Co to sakra je? Moc jsem od toho neočekávala a aby taky jo! Hrůza a děs! Herecký výkony radši nekomentuju. Sarah Snook vidím sice poprvé v nějákým filmu, ale jestli takhlé hraje i v ostatních filmech, radši se jí vyvaruju, lezla mi na nervy celej film. A jako příběh filmu asi v půlce někam utekl, protože jsem přestávala popravdě chápat o co tam vlastně jde. Jakože katastrofální! Letošek byl pro horory celkově hroznej. Prostě strašný, fuj fuj! Silně zklamaná.

Moje hodnocení: 20%
CSFD hodnocení: 45%

Popis filmu (oficiální text distributora): Jessie po tragické nehodě přijde o snoubence a sama zůstane ochrnutá. Aby našla klid, nastěhuje se do starobylého domu v Louisianě, který kdysi patřil jejímu otci. Brzy se tam však začnou dít podivné věci a Jessie najde záhadný vzkaz od své matky, která zemřela před mnoha lety. Brzy pochopí, že tento dům je už dávno obýván i nějakou jinou bytostí.

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

9. listopadu 2014 v 14:20 | Bad Girl
Většinou to bývá tak, že někdo na dobrej film natočí pokračování a hned je z toho strašná pi*ovina. Noo, u tohohle filmu to neplatí. S prvním dílem jsem byla hodně spokojená. A s druhým taky. I když je to svým způsobem ničím zajimavej americkej horor, na druhou stranu jsem celou dobu nepřestala pociťovat úzkost. Od samýho začátku do samýho konce samý lekáky, bez čehož by ten film stál za nic. Takže se to tak nějak vyrovnalo a stal se z toho celkem slušnej průměr. A to jsem od tohoto filmu moc nečekala.

Moje hodnocení: 59%
CSFD hodnocení: 53%

Popis filmu (oficiální text distributora): Mladá rodina se přestěhuje do historického domu v Georgii, aby se následně všichni její členové bolestně přesvědčili, že nejsou jeho jedinými obyvateli. Velmi záhy se ocitají uprostřed děsivého tajemství, svědčícího o přítomnosti zla, připraveného odstranit každého, kdo se mu připlete do cesty.


Nepřemožitelné zlo (2005)

2. listopadu 2014 v 17:14 | Bad Girl
U tohohle filmu můžu s klidem říct, že patři mezi ty lepší duchařiny. I když je to příběh omývanej pořád dokola, kouzlo nemocnic a jejích temné minulosti mě nepřestane nikdy udivovat. U tohohle filmu vám běhá mráz po zádech a cítíte to napětí... Podle mě je to hodně vydařenej kousek, já jsem spokojená :)

Moje hodnocení: 72%
CSFD hodnocení: 65%

Popis filmu (oficiální text distributora): Dětská nemocnice Mercy Falls má být zavřena a mladá sestřička Amy (Calista Flockhart) je povolána, aby pomohla s přestěhováním pacientů. Brzy ale zjistí, že v nemocnici je něco divného. Něco, z čeho mají děti strach. Říkají, že se to skrývá ve třetím patře, které je už mnoho let zavřené. Amy odhalí hrozivé tajemství a ví, že je jen na ní, aby zachránila děti před zlem, které jim nechce dovolit z nemocnice odejít…

Insidious 2 (2013)

1. dubna 2014 v 17:20 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí.

Název: Insidious: Chapter 2
Žánr: Horor, thriller
Natočeno: USA, 2013
Režie: James Wan
Hrají: Rose Byrne, Patrick Wilson, Lin Shaye, Ty Simpkins, Michael Beach, Barbara Hershey, Leigh Whannell, Jocelin Donahue, Angus Sampson, Sienna Farall, Steve Coulter, Lindsay Seim, Garrett Ryan, Danielle Bisutti, Tom Fitzpatrick, Hank Harris, Brooke Peoples
Délka: 108 min.

Můj názor: V podstatě je to to stejné jako jedinička. Nic nového, jen jiný děj. A právě ten děj je velkým plusem celého filmu. Sice mi chvíli trvalo, než jsem to pobrala, ale film se mi líbil. Už jen proto, že jej vytvořil nejlepší James Wan.
Moje hodnocení: 75%
Hodnocení CSFD: 73%

Last Exorcism Part II (2013)

31. ledna 2014 v 13:31 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): Film je The Last Exorcism 2 je pokračovaním hrozivého příbehu mladé dívky. Nell Sweetzer našli samotnou a vyděšenou v lese. Po čase se vrací zěpt do civilizace, nemůže si vzpomenout, co se s ní vlastně stalo. Uvědomí si však, že je poslední žijící členkou své rodiny. Začína nový život, avšak s jejím návratem se probudí i silné zlo, které má s Nell nepředstavitelné děsivé plány. Ty ji můžou opět dovést až na pokraj pekla, kde jedinou šancí na záchranu je rituál na vymítání ďábla.

Název: Last Exorcism Part II
Žánr: Horor, thriller
Natočeno: USA, 2013
Režie: Ed Gass-Donnelly
Hrají: Spencer Treat Clark, Louis Herthum, Muse Watson, Ashley Bell, Joe Chrest, David Jensen, Tarra Riggs, Lucien Eisenach, Julia Garner, Dane Rhodes
Délka: 88 min.

Můj názor: Průměrnej film na toto téma. Nebylo to něco, co by mě nějak překvapilo a kevšemu se to zhoršilo tím absolutně na piču koncem. No, nic moc zkrátka.
Moje hodnocení: 33%
Hodnocení CSFD: 43%

Amityville 1992 (1992)

26. ledna 2014 v 15:13 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): Série legendárních hororů z místa hrůzy - domu v Amityville pokračuje. Jacob Sterling přivezl rodině jako dárek z amityvillského obchůdku se starožitnostmi hodiny. Brzy nato přebírají nadpřirozené síly kontrolu nad životy všech členů jeho domácnosti. Malá dívenka se mění v sadistického vraha, předměty žijí vlastním životem a konečná porážka lidskosti se blíží. Nikdo nemůže uniknout teroru zla z Amityville.

Název: Amityville 1992: It's About Time / Amityville 1992
Žánr: Horor
Natočeno: USA, 1992
Režie: Tony Randel
Hrají: Stephen Macht, Shawn Weatherly, Megan Ward, Dean Cochran, Willie C. Carpenter, Dick Miller, Jonathan Penner
Délka: 95 min.

Můj názor: ----
Moje hodnocení: ----
Hodnocení CSFD: 51%

Tichý dům (2010)

29. června 2013 v 15:55 | *Little Girl*
Mladá Laura společně s otcem přijíždí do venkovského domu, který chtějí částečně renovovat pro budoucí prodej. Pomalu se smráká a dvojice se do práce pustí až ráno. S příchodem noci se ale venku ozve ostrý hřmot, jenž se podivně přesune do prvního patra domu. Otec jde zjistit, co se děje a záhy se vrací celý od krve. (CSFD.cz)

Název: Silent House, La Casa muda (Tichý dům)
Žánr: Drama / Horor
Natočeno: Uruguay, 2010
Režie: Gustavo Hernández
Hrají: Florencia Colucci, Abel Tripaldi, Gustavo Alonso
Délka: 86 min.

Smrtící nenávist 3 (2009)

29. června 2013 v 15:16 | *Little Girl*
Jake, který přežil masakr děsivé Kayako a Toshia, je znovu vystaven mučivým vizím. Skončí v nemocnici, kde se o jeho případ zajímá Dr. Sullivanová. Postupně zjišuje, že Jakeovy strašidelné historky jsou pravdivé. Jeho jedinou nadějí se zdá tajuplná Japonka, která by možná mohla umlčet duchy navždy... pokud její plán nezničí všechny!(CSFD.cz)

Název: The Lottery (Loterie)
Žánr: Horor / Thriller
Natočeno: USA, 2009
Režie: Toby Wilkins
Hrají: Matthew Knight, Shawnee Smith, Johanna Braddy, Beau Mirchoff, Marina Sirtis, Mike Straub
Délka: 90 min.

Bolest (2006)

15. června 2013 v 7:27 | *Little Girl*
Poté co se Pear-Ploy a Pongpop přestěhovali na venkov, představovali si, že to bude nejšťastnější období jejich života. Chtěli mít klid pro sebe a hlavně pro výchovu svého ještě nenarozeného potomka. Novorozeně ale bez přestání křičí a místní lékař určí chlapcovu diagnózu jako dětskou koliku. Matka má však silné tušení, že je to něco mnohem děsivějšího. Zlé síly se vydaly na pochod a ona se obává, že její syn je v jejich moci. Měsíce plynou a chlapcův křik stále neustává. Navíc se v jeho blízkosti pořád častěji vykytují různé náhodné a nevysvětlitelné nehody. Pear-Ploy a její nejlepší přítelkyně Jean se rozhodují, že je čas přijít záhadě na kloub a začínají hledat příčiny těchto událostí. Pátrání je dovede až k hrůznému zjištění a také k tragickému konci jejich krátkých životů... (CSFD.cz)

Název: Colic: dek hen pee (Bolest)
Žánr: Horor / Mysteriózní
Natočeno: Thajsko, 2006
Režie: Patchanon Thammajira
Hrají: Pimpan Chalaikupp
Délka: 90 min.

Hra s duchy (1986)

1. června 2013 v 8:46 | *Little Girl*
Zlo, napětí a hrůza vstoupí do životů Lindy, Jima a Brandona, když upadnou do moci duchařské tabulky Ouija. Na jednom večírku Brandon vyvolá ducha chlapce Davida. Jim se moci tabulky vysmívá a vypukne hádka. Nakonec zůstane s tabulkou Linda sama. Začne experimentovat a upadne do moci ducha, o kterém se domnívá, že je to duch malého Davida. Její život je čím dál tím víc děsivější. Když je zavražděn Jimův nejlepší přítel, vstoupí na scénu žena - médium Zarabeth, která má zlého ducha zahnat. Také ona umírá. Odkázáni sami na sebe odhalují Jim a Brandon zlého ducha Malfeitora, který se pomocí tabulky chtěl zmocnit Lindy. Tehdy si Jim uvědomí, že je pro Lindu schopen obětovat i život...(CSFD.cz)

Název: Witchboard (1986)
Žánr: Horor / Mysteriózní / Thriller
Natočeno: Velká Británie / USA, 1986
Režie: Kevin Tenney
Hrají: Tawny Kitaen, Kathleen Wilhoite, Todd Allen, Burke Byrnes, Clare Bristol, Stephen Nichols, James W. Quinn
Délka: 98 min.

Hitori kakurenbo (2009)

31. května 2013 v 7:00 | *Little Girl*
Mezi japonskými středoškoláky je rozšířená nová, populární hra "Strašidelná schovka". Její účastníci nejprve provedou předepsaný rituál, kterým vyvolají neznámé, nadpřirozené síly, před kterými se pak schovávají a prožívají adrenalinové chvíle strachu. Pokud však rituál není proveden a ukončen správně, může to mít pro hráče fatální následky. Mladá učitelka Ryoko Kashiwagová však nemá o hře vůbec zdání. Jakmile ale záhadně zmizí její oblíbená žačka Ritsuko, započne Ryoko pátrání, které jí přivede na stopu této hry. Netrvá dlouho a Ryoko zjišťuje, že lehkomyslní účastníci hry otevřely dveře silám, se kterými není radno si zahrávat… (CSFD.cz)

Název: Hitori kakurenbo
Žánr: Horor
Natočeno: Japonsko, 2009
Režie: Masafumi Yamada
Hrají: Yukie Kawamura, Shôichi Matsuda
Délka: 99 min.

Děti kukuřice (2009)

29. května 2013 v 20:25 | *Little Girl*
V novém zpracování filmové klasiky Stephena Kinga z roku 1984 uvidíte Burta a Vicki, kteří společně cestují a neustále se přitom hádají. Během cesty se jim nedopatřením podaří srazit autem malého chlapce. Burt si však všimne, že dítě už mělo předtím podříznuté hrdlo a rychle umírá. S tělem v kufru se dvojice spěšně vydá hledat pomoc do Gatlinu v Nebrasce. Netuší však, že právě v tomhle městě si děti vytvořili zvláštní náboženský kult, nikdo z místních se nedožije více neţ devatenácti let a všichni následují osmiletého proroka Issaca.(CSFD.cz)

Název: Children of the Corn (Děti kukuřice)
Žánr: Horor
Natočeno: USA, 2009
Režie: Donald P. Borchers
Hrají: Daniel Newman, David Anders, Kandyse McClure, Preston Bailey, Isabelle Fuhrman, Zita Vass, Leo Howard
Délka: 85 min.
Jakmile slyším v hororu kukuřice, utíkám a nezastavuju se. Po Kukuřičných dětech 3 jsem peřstala věřit, že kukuřice je dobrá! Neviděla jsem to a ani vidět nechci. Na CSFD to má 33%, je to remake. Né, děkuji nechci.

Mama (2013)

26. dubna 2013 v 17:10 | *Little Girl*
Pět let Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) vytrvale hledal malé neteře Lilly a Victorii, které po násilné matčině smrti zmizely i s otcem neznámo kam. Jeho pátrání, hraničící s posedlostí, narušuje i vztah s přítelkyní Annabel (Jessica Chastain), ale Lucas se nakonec dočká satisfakce. Obě dívky se najatým pátračům podaří najít v opuštěné chatě stojící uprostřed hlubokých lesů. Dívky jsou zubožené, sociálně velmi zaostalé, ale naživu, což si nikdo neumí vysvětlit. Protože jejich návrat do civilizace proběhne nečekaně rychle, může Lucas zažádat o jejich svěření do své péče a spolu s Annabel se jim snaží nahradit harmonickou rodinu. Postupně si ale oba začínají klást otázku, zda si s dívkami nepřivedli domů i někoho dalšího. Někoho, kdo Lilly a Victorii pomáhal celou tu dobu přežít a teď se jich nechce vzdát. Zvlášť Annabel nese narůstající dusno provázené znepokojivými jevy hůře, protože je zjevné, že si mateřskou lásku obou dívek bude muset vybojovat proti soupeři, který používá dost děsivé zbraně... (CSFD.cz)

Název: Mama
Žánr: Horor / Mysteriózní / Thriller
Natočeno: Španělsko, Kanada, 2013
Režie: Andres Muschietti
Hrají: Jessica Chastain, Nikolaj Coster-Waldau, Javier Botet, Megan Charpentier, Daniel Kash
Délka: 100 min

No, dívala jsem se na to s kamarádkama, takže to ztratí trochu na tom kouzlu.. přece jenom se tolik nebojíte, ale když si to tak vezmu, děj se mi líbil. Je to určitě něco nevšedního.. jedinou velkou chybou bylo provedení. Nevypadalo to prostě skutečně. Nebudu to dál rozebírat, 70%.

Sanatorium (2004)

13. února 2013 v 18:50 | *Little Girl*
Píše se rok 1958. Mladá uklízečka Anna je poslána do opuštěného sirotčince St. Ange kdesi ve francouzských Alpách. Ke svému překvapení zjistí, že zde stále žije jeden sirotek, Judith. Anna se pustí do úklidu. Jak postupuje osamělým domem, začnou se jí dít podivné věci, například slyší kroky a hlasy dětí v liduprázdných chodbách. Kuchařka, která je v sirotčinci spolu s ní, nic neslyší, ale zato se obává o Annino duševní zdraví...(CSFD.cz)

Název: Saint Ange (Sanatorium)
Natočeno: Ve Francii v roce 2004
Režie: Pascal Laugier
Hrají: Virginie Ledoyen, Lou Doillon, Dorina Lazar, Catriona MacColl, Virginie Darmon, Jérôme Soufflet, Marie Herry, Marin Chouquet
Délka: 95 min.

Žena v černém (2012)

20. ledna 2013 v 16:48 | Kikuška
Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (CSFD.cz)

Název: Women in Black, The (Žena v černém)
Vyrobeno: Ve Velké Británii, Kanadě a Švédsku v roce 2012
Režie: James Watkins
Hrají: Daniel Radcliffe, Ciarán Hinds, Janet McTeer, Liz White, Roger Allam, Sophie Stuckey, Shaun Dooley, David Burke, Jessica Raine
Délka: 92 min.

Za zdí (2008)

20. ledna 2013 v 16:42 | Kikuška
Jako dítě našla zavražděnou matku a ze zločinu byl obviněn otec. Po letech se vrátila na místo činu, aby odhalila dávné tajemství... Když bylo Katelyn Parksové osm let, našla svou matku brutálně zavražděnou v majáku, kde bydleli. Ačkoliv zločin byl plný nejasností a tajemství, obvinili z něj dívenčina otce Christophera, který ve vězení zešílel. Své dceři dokázal říct jen to, že v majáku číhá děsivé zlo. Po dvaceti letech se Katelyn, která dodnes neví, co se tehdy vlastně doopravdy stalo, vrací do městečka v Maine. Maják je sice už prodán, ale ona musí odhalit dlouho pohřbené tajemství, které je spjato s jejím dědečkem a s násilnými událostmi, k nimž došlo před mnoha lety. Toto tajemství potvrdí pravdu, v niž vždy instinktivně věřila - že její otec matku nezabil. Jenže pomstychtivý přízrak z majáku hodlá vraždit dál, dokud Katelyn nenajde způsob, jak jej zastavit a ukončit jednou provždy děsivou noční můru. (CSFD.cz)

Název: Behind the Wall (Za zdí)
Vyrobeno: V USA a Kanadě v roce 2008
Režie: Paul Schneider
Hrají: Lindy Booth, James Thomas, Lawrence Dane, Suzie Pollard, Julia Kennedy
Délka: 85 min.

Satan Přichází (2006)

19. prosince 2012 v 11:30 | Kikuška
Název: Omen, The (Satan Přichází)
Režie: John Moore
Délka: 110 min.
Natočeno: V USA v roce 2006

O filmu: Mnozí lidé věří, že proroctví z knihy Zjevení je předzvěstí děsivé budoucnosti, která náš svět čeká. nebo že sestává ze střípků historie, které v naší době ožily. Znamení vidíme všude kolem: teroristické útoky, extrémní projevy počasí. jejich výčet je dlouhý. Tato pasáž Bible pojednává konkrétně o příchodu Antikrista, který na svém těle nese numerickou sekvenci 666: znamení Bestie. Svou sílu bude čerpat přímo od Satana, který mu tak pomůže vytvořit falešné království, což bude signál počátku Armagedonu. Robert Thorn o podobných temných proroctvích nic neví - jako zkušený americký diplomat má jiné starosti. Jeho žena Kathryn právě prodělala komplikovaný porod a zatím ještě neví, že během něj dítě zemřelo. Thorn, který je nenadálou ztrátou zdrcen, o ni má velké obavy - v minulosti potratila již dvakrát a tato zpráva jí jistě vezme poslední zbytky naděje... číst dále zde (CSFD.cz)

Americká kletba (2005)

7. října 2012 v 13:27 | Kikuška, 14., ... Saucy girl
Název: An American Haunting (Americká kletba)
Režie: Courtney Solomon
Natočeno: Ve Velké Británii, USA, Kanadě a Rumunsku v roce 2005
Názor: film jsem ještě neviděla

O filmu: Film je založen na základě jediného zdokumentovaného případu v historii Spojených států, kdy duch způsobil smrt člověka. V letech 1818 - 1820 v Red River ve státě Tennessee byla rodina Bellů a zejména jejich nejmladší dcera vystavena teroru neznámého původu. Případ byl popsán ve více než dvaceti knihách a jeho stín se nad městem vznáší dodnes. Rodina Bellů se zoufale snažila najít racionální vysvětlení pro hrůzné události kterým čelila, ovšem zcela bez úspěchu. Teror postupně nabýval na intenzitě a duch začal dokonce komunikovat. Zanechal hrůzný vzkaz: jednoho dne budu zabíjet. Až v roce 1998 byl nalezen rukopis tehdejšího místního učitele a rodinného přítele Bellů, který vnáší do případu nová fakta.

GALERIE | TRAILER | VIDEA | KE SHLÉDNUTÍ | OBSAZENÍ

Zdroj obrázku: Horory-filmy.cz
Zdroj článku: CSFD.cz

Hrůza v Connecticutu (2009)

4. července 2011 v 16:15 | Kris
Zkopírováno z ČSFD.cz, Google.cz

Režie: Peter Cornwell
Natočeno: 2009, USA
Hrají: Virginia Madsen, Kyle Gallner, Elias Koteas, Martin Donovan, Amanda Crew, Ty Wood
Délka: 102 minut

Poté, co je rodina nucena se přestěhovat do nového bytu kvůli zdraví svého syna, začnou se v jejich novém domě dít zvláštní a nadpřirozené věci. Jak se později ukáže, nový dům stojí na místě, kde kdysi bývala márnice...Podle skutečných událostí

Vymítač ďábla 3 (1990)

3. července 2011 v 11:38 | Kris
Zkopírováno z ČSFD.cz


Režie: William Peter Blatty

Scénář: William Peter Blatty
Natočeno: 1990, USA
Hrají: George C. Scott, Brad Dourif, Jason Miller, Nicol Williamson, Scott Wilson, George DiCenzo, Lee Richardson, Grand L. Bush, Viveca Lindfors, Zohra Lampert, Tyra Ferrell, Kevin Corrigan, Samuel L. Jackson, Colleen Dewhurst, Fabio, Jodi Long, Larry King
Délka: 105 minut

O filmu: Pekelná brána se opět otevírá! George C. Scott jako policejní vyšetřovatel Lt. Kinderman pátrá po vrahovi záhadných a brutálních vražd. Nevěří na démony a jejich nadpřirozenou moc. Ještě ne. Nevysvětlitelné úkazy v nemocnici pro choromyslné nezanechávají žádné stopy k rozluštění děsivého tajemství. Jaká síla však vede nemocnou ženu, aby se plazila po stropu zcela obratně a neslyšně jako moucha? A snad i vraždila?

Vymítač ďábla 2: Kacíř (1977)

3. července 2011 v 11:30 | Kris
Zkopírováno z Kfilmu.net, ČSFD.cz

Režie: John Boorman
Scénář: William M. Goodhart
Kamera: William A. Fraker
Natočeno: 1977, USA
Hrají: Linda Blair, Richard Burton, Louise Fletcher, Max von Sydow, Paul Henreid, James Earl Jones, Ned Beatty, Joey Lauren Adams, Kitty Winn, Richard Paul
Délka: 118 minut

O filmu: Uběhly čtyři roky a Regan MacNeil (Linda Blair) je stále v péči psychiatrů. Vrátil se ďábel? A pokud ano, dokáže ji vatikánský vyšetřovatel (Richard Burton) s pomocí víry a znalostí a fanatická výzkumnice (Louise Fletcherová) osvobodit z jeho spárů? Zajímavá výtvarná stránka a trikové efekty (divoké lety ďábla, africká krajina, rojící se kobylky) umocňují vynikající herecké výkony (Max von Sydow, Paul Henreid, James Earl Jones) pod vedením režiséra Johna Boormana.

Paranormal Activity 2 (2010)

18. března 2011 v 16:39 | Christina von Vampire
Pokračování trháku PA bylo natočeno v USA, v roce 2010. Režíroval Tod Williams. Pokračování mě docela zklamalo. Spíš hodně zklamalo, kam se hrabe dvojka...

Začíná to u sestry Katie (z prvního dílu) v jejich krásném přepichovém domě, když si domů přivezou prvorozeného syna. Další den uvidí šokující věc s dojmem, že se jim někdo vloupal do bytu a jsou v tom osobní důvody, protože mezi rozházenými věcmi nikde nic nechybí. V jejich domě začíná peklo noc co noc a je to čímdál tím víc horší. Kristie (sestra Katie) je jakoby nemocná, zranilo jim cosi psa a nemají nejmenší tušení, co to mohlo být. Hned po tom jakoby vloupání měli nainstalované kamery a manžel s dcerou mají jedinou možnost, ta nejhorší!

GALERIE | TRAILER | VIDEA | KE SHLÉDNUTÍ | OBSAZENÍ

Zdroj obrázku: Darkfaerietales.com
Zdroj článku: Na tento článek se stahují autorská práva, kopírovat jedině se zdrojem.

Bažina (2006)

8. května 2007 v 14:59 | Šárka - Kikuška...
Jordan Barker toho moc nenarežíroval, je to spíš herec, který hraje snad ve všech žánrech. Asi bude lepší, když zůstane u herectví, protože horory mu moc nejdou. Natočeno v Kanadě roku 2006.

Claire Holloway je mladá vzdělaná autorka řady úspěšných knih pro děti. Její osobní život se však pohádce nepodobá. Claire neustále pronásledují vize násilí a smrti. Ve snaze zbavit se zlých myšlenek dává Claire na radu svého doktora a vydává se na studijní dovolenou. Rozhoduje se pro venkovskou farmu Růžová bažina, jež ale až příliš připomíná dům, který se jí zjevuje v hrůzných snech. Jen chvíli po příjezdu je Claire rozrušena sérií stupňujících se nevysvětlitelných událostí. Ocitá se v děsivém světě ovládaném duchem desetileté dívky - té dívky, kterou Claire viděla již tolikrát ve svých snech. Proto na farmu přijíždí šarmantní a pohledný vydavatel místních novin Noah Pitney a specialista na paranormální jevy Hunt, aby jí pomohli najít rozumné vysvětlení podivných událostí. Podaří se jim společně odkrýt temné tajemství vesnice a zbavit Claire jednou provždy bezesných nocí?

GALERIE | TRAILER | VIDEA | KE SHLÉDNUTÍ | OBSAZENÍ

Zdroj obrázku: DVDklub.cz
Zdroj článku: CSFD.cz

Smrtící nenávist (2004)

13. února 2007 v 11:30 | Šárka - Opravila Kris
Nenávist vám jistě něco říká. Ať už jako horor nebo jako onen cit. V tomto hororu ho máte víc než dost. Byl natočen režisérem Takashi Shimizuem v Japonsku roku 2004.

Mladá americká studentka Karen Davis vyráží do Tokia za svým přítelem díky výměnné stáži. Má zastupovat pečovatelku, která nepřišla do práce. Když přijde do onoho domu, objeví postarší Američanku Emmu, která leží na zemi. Karen zjistí, že dům opuštěný a neuklizený. Když začíná v domě uklízet, v patře slyší divné zvuky a škrábání. To ještě netuší, že dům je prokletý a má skrytou hrůzu, kterou si ani ona nedokáže představit. Dům je plný nenávisti a plný duchů, kteří žijí jen a jen nenávistí a zabijí každého. kdo vstoupí do domu.

GALERIE | TRAILER | VIDEA | KE SHLÉDNUTÍ | OBSAZENÍ
Zdroj obrázku: Google.com
Zdroj článku: Na tento článek se stahují autorská práva, kopírovat jedině se zdrojem.
 
 

Reklama