Found Footage

Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015)

1. listopadu 2016 v 17:51 | Bad Girl
Trochu jsem se bála. Ne, jestli se fakt budu bát, ale bála jsem se, co z toho vzejde, protože pokračující díly už byly spíš na vlně "majnstrýmu" než aby to vykouzlilo úspěch jako prvního dílu. Rozumějte, úspěch, který obnovil found footage a dokázal zaujmout, ne objevení nového žánru, to už má za sebou.

Asi jsem si předtím měla osvěžit předešlé díly, už je to nějáká doba, co jsem je viděla. I tak jsem si to ale vychutnala. Jediný, co mě snad zamrzelo, bylo příliš mnoho počítačových efektů, což se sem prostě NEHODÍ. Za tohle si to u mě vysloužilo pěkný průměr. Má na tom i trochu podíl ne příliš překvapivý děj. Když to shrnu, pořád je to Paranormal Activity, dobře to navazuje a rozplétá děj, ale i přesto nám to neukazuje nic nového a je to škoda. Nejsem až takový zastánce PA. Vlastně jsem na tom před pár lety taky dost ujížděla, byl to fenomén, ale už to dávno vymizelo a s novými díly to ztratilo na originalitě.

ČSFD: 51%
HORORY-BLOG: 62%
IMDb: 4,6*

Paranormal Activity: The Ghost Dimension / Paranormal Activity: Jiný rozměr

2015, USA, Horor, 97 min.

ČSFD / IMDB

Ghoul (2015)

21. listopadu 2015 v 17:30 | Bad Girl
Týjo, já se překonávám. Třetí článek za den.. Jen tak, kdyby něco, nedělám to schválně, že se mi skoro nic nelíbí, ale přijde mi, že v posledním roce jdou ty horory čím dál víc do sraček (nemyslím všechny, ale většina).

Hodně se o tom mluvilo a slyšela jsem většinou chválu. Jako třeba, že lidi kvůli tomu museli odejít z kina, jak z toho byli v hajzlu. Z nějákýho nepochopitelnýho důvodu mě tohle v žádným způsobem neoslovilo. Já se na to vážně těšila, protože miluju "found footage" horory a režisér je z našich vod, o to víc jsem byla zvědavá. Bohužel, strašidelná atmosféra se úplně někam ztratila. Je pravda, že tam trochu toho napětí bylo, ale něco tomu chybělo. Celkově jsem z filmu zklamaná. Je to škoda, protože ten příběh je opravdu dobrej, akorát špatně provedenej.

Hodnocení CSFD: 53%
Moje hodnocení: 28%

Horor/Thriller, Česko/Ukrajina, 2015
Režie: Petr Jákl ml.
Hrají: Jennifer Armour, Alina Golovlyova, Jeremy Isabella, Paul S. Tracey, Debra Garza, Inna Belikova, Vladimír Nevedrov

Den, The (2013)

16. června 2015 v 17:18 | Bad Girl
Tak jsem sem opět po měsíci zavítala. Stále mě fascinuje, že sem pořád někdo chodí :D. Budu se sem snažit přidávat častěji, ale moc tomu nevěřím :D

Ani jsem moc nevěděla, co si představit pod tímto hororem. Snad jen, že to bude opět found footage horor, což je dneska vlastně každej druhej. Možná bych tomuhle hororu dala i větší hodnocení, kdyby se to nerozjelo až v posledních patnácti minutách. Ten děj se celou dobu táhl hrozně pomalu a už jsem ani nedoufala, že by z toho něco vzešlo a začalo se něco dít. Ke konci jsem byla příjemně překvapená, měla jsem docela nervy v kýblu, takže se tím to moje začáteční hodnocení pěkně vyrovnalo a vznikl z toho pěknej průměr :). Sice mě horor nezaujal až tak, že bych si ho musela pustit znovu, ale rozhodně to nebylo nic hroznýho. Takže pokud máte rádi found footage horory, určitě stojí za shlédnutí.

Hodnocení CSFD: 64%
Moje hodnocení: 59%

Horor/Thriller, USA, 2013
Režie: Zachary Donohue
Hrají: Melanie Papalia, David Schlachtenhaufen, Bill Oberst Jr., Katija Pevec, Ron Bottitta, Anna Margaret Hollyman, Matt RiedyV/H/S: Viral (2014)

6. dubna 2015 v 12:55 | Bad Girl
To už je doba, co jsem sem něco přidala. Tak jsem přemýšlela, jakej horor jsem za poslední dobu, co jsem zde nebyla, viděla a mělo by cenu o něm něco napsat. Tak jsem se rozhodla pro největší propadák a zkažení jedné trilogie, která mohla být suprová. Neuvěřitelně moc mě to zklamalo a tohle je vlastně až k neuvěření, že to páni režiséři tak excelentně posrali! Jo, mluvím o V/H/S: Viral z minulýho roku.

Nejdřív jsem ani nechtěla uvěřit hodnocení CSFD (27%). Vždyť předchozí dva díly byly úžasně rozjetý a dokonce druhý díl mi připadal lepší než ten první. Po prvních minutách jsem začala chápat. Ani jedna povídka mě bohužel nezaujala - většina názorů se shodují v tom, že se jim nejvíc líbila povídka s kouzelníkem - teda v určitým slova smyslu. Já tam málem chcípla nudou a V/H/S 3 je virální dementní sračka. Jestli chcete jen tak ztratit hodinu a půl života, do toho! Všechno bylo strašně stupidní, nezábavný, hrůzostrašně natočený a.. docházej mi negativní slova. Shit a jenom shit! Když jsem to asi před 2-3 měsíci viděla, dala jsem tomu jednu hvězdičku. Akorát si nevzpomínám za co :(. S odstupem času na to člověk kouká docela jinak.

Moje hodnocení: 20% | CSFD hodnocení: 27%

V/H/S: Viral
Horor/Thriller
USA, 2014, 97 min.

Popis filmu (Nivenx): Třetí díl povídkové série V/H/S sleduje skupinu teenagerů, kteří se nevědomě stali další senzací internetu. Jako u předchozích dílů je film rozdělen na několik částí. Mezi ně patří například příběh nepříčetného iluzionisty, který získá magický předmět velké síly. Nebo domácí stroj, který otevírá dveře do paralelního světa. Příběh dospívajícího bruslaře, který se nechtěně stal terčem mexické organizace, která sleduje sériového vraha. Části jsou pojmenovány "Dante the Great", "Bonestorm", "Vicious Circles", "Parallel Monsters" a "Gorgeous Vortex". Za každou částí stojí jiný režisér a každý si svůj příběh pojal po svém.

Grace (2014)

10. února 2015 v 17:25 | Bad Girl
V roce 2014 asi přestali existovat dobří tvůrci hororů a namísto nich přišli totální kreténi s nápadama na hovno. Absolutně nečekaně šlo o rozklepanou kameru, začnou se dít divný věci > pane bože, má v sobě ďábla > vymítání > the end. Jako rlly? Mě obecně filmy o vymítání vždycky bavily a proto k ním bývám často kritičtější.. bohužel jde čím dál častěj o totální píčoviny. Nudný, až příliš dlouhý, příběh možná tak k vytření prdele. Největší zklamání ze všech. Fakt nemám ráda, když někdo zkurví takový dobrý téma.

Moje hodnocení: 15% | CSFD hodnocení: 38%

Grace/Grace: The Possession
Horor/Thriller
USA, 2014, 87 min.

Popis filmu (Bonton): Grace je příběh vyprávěný úplně novým způsobem - očima dívky posedlé ďáblem. Alexia Fast (Jack Reacher: Poslední výstřel) se představuje v roli Grace: naivní, půvabné a nevinné čerstvé vysokoškolačky, která si zvyká na nové prostředí i na svou novou spolubydlící. Když se ale jejího těla zmocní temné síly a rozpoutají chaos, Grace se ocitá zpátky v mrazivé náruči přísné babičky (Lin Shaye) a neúprosných pravidel církve. I tady ji ale pronásledují vzpomínky na děsivou smrt matky a hluboce zakořeněné destruktivní touhy. Je jí jasné, že démony ve svém těle musí zastavit dřív, než bude pozdě.The Poughkeepsie Tapes (2007)

9. listopadu 2014 v 14:02 | Bad Girl
Jeden z těch hororů, kterej byl zpracovanej víc než dobře, ale stejně bych se na něj ani za hovno znovu nepodívala. Bylo to zpracovaný přesně tak, jak mělo. Nikdy nebudu mít koule na to podívat se na to znovu, protože i když to nebylo bůhví jak děsivý, bylo pro mě nechutný a nepřijemný, což úplně stačí. Narada se dívám na found footage sadistickejch magorů, ze kterejch mám strach i ve skutečnosti. Ještě víc mám ale nepříjemnej pocit z toho, že něco takovýho fakt může existovat... nemám na ten film ani nějákej názor, protože to účel nejspíš splnilo a měla jsem z toho filmu divnej pocit ještě dalších pár dní. Když si vezmu, co mě na tom filmu nejvíc dostalo, tak to byly poslední minuty filmu - rozhovor s obětí. Málem jsem z toho jejího pohledu zešílela :D.. prostě sám o sobě je ten film vynikající, ale měla jsem z toho filmu docela depku.. takže (y) :D

Moje hodnocení: 72%
CSFD hodnocení: 66%

Popis filmu (CSFD): V opuštěném domě naleznou detektivové stovky videokazet, zachycujících mučení a vraždy obětí neznámého, výjimečně sadistického únosce a masového vraha…

ZROZENÍ ĎÁBLA (2014)

12. července 2014 v 17:16 | Bad Girl
Název: Devil's Due / Zrození ďábla
Režie: Tyler Gillett, Matt Bettinelli-Olpin
Délka: 89 min.
Hrají: Allison Miller, Zach Gilford, Griff Furst, Tyler Forrest, Sam Anderson, Colin Walker, Aimee Carrero
Natočeno: v USA, 2014

Popis filmu (horory-blog.blog.cz): Zach a Samantha se vydali na líbánky a všechno si dokumentují na kameru jako vzpomínky do budoucna. Po cestě zjistí, že Sam je těhotná a tak se společně těší na miminko. Postupem času se ale Zach začíná tušit, že se děje něco divného a že to nebude pouhý stres. Zvláštní chování Samanthy vede k tomu nejděsivějšímu...k samotnému ďáblu.

Názor: Nečekala jsem od tohoto filmu nic velkýho. "Found Footage" filmy mám ráda, ale jen pokud v tom filmu najdu i něco jiného než zběsilý pobíhání po domě, noční vidění a histerickýho chlapa. Ne, vážně, tohle mi trochu připomínalo další pokračování slavnýho Paranormal Activity. Neříkám, že jsem s napětím nečekala, jak to skončí, ale i tak by se s tím filmem určitě dalo udělat víc a pro mě to určitě není něco, na co bych se musela podívat znovu. Takže se na tom odráží i moje hodnocení.

Hodnocení CSFD: 38%
Moje hodnocení: 30%

V/H/S/2 (2013)

28. ledna 2014 v 18:07 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): Volné pokračování úspěšného povídkového "found-footage" hororu tvoří pět syrově mrazivých či sympaticky odlehčených žánrových miniatur. Hlavním tahákem filmu je Safe Haven, perfektně vystavěný, napínavý a brutálně děsivý příběh, v němž se cesta reportérů do indonéské džungle promění v peklo na Zemi.

Název: V/H/S/2
Žánr: Horor, thriller, povídkový
Natočeno: USA, Kanada, Indonésie 2013
Režie: Simon Barrett, Jason Eisener, Gareth Evans, Gregg Hale, Eduardo Sánchez, Timo Tjahjanto, Adam Wingard
Hrají: Adam Wingard, Kelsy Abbott, Devon Brookshire, Samantha Gracie, Hannah Hughes, Lawrence Michael Levine, Mindy Robinson, Tyler Ross
Délka: 96 min.

Můj názor: Podle traileru jsem čekala fakt něco, co tu ještě nebylo. A nejspíš to mé očekávání splnilo. Prostě se mi to líbilo, bála sem se a snad tomu nemám ani co vytknout. Jde vidět, že s hodnocením csfd zásadně nesouhlasím, když tam mám o 30% víc, ale je to můj názor a já si za ním stojím :)
Moje hodnocení: 94%
Hodnocení CSFD: 64%

616: Paranormal Incident (2013)

21. srpna 2013 v 11:48 | Bad Girl
Když jsou zvláštní agent Watts a jeho vyšetřovací jednotka povoláni do opuštěné věznice Woodburrow, myslí si, že je to obvyklá akce. Ale ve Woodburrow není nic obvyklé. Tajemná žena se pokouší uprchnout a věci se začnou vymykat kontrole. Podivná síla zabíjí jednoho po druhém. Brzy je agent Watts nucen čelit tomu, co by mohlo být na světě to nejmocnější zlo ... ďáblovi.(CSFD.cz)

Název: 616: Paranormal Incident
Žánr: Horor
Natočeno: USA, 2013
Režie: David Chirchirillo
Hrají: Vai Au-Harehoe, Thomas Downey, Trent Haaga, Autumn Federici, Rib Hillis, Darren Kendrick
Délka: 90 min.

Můj názor + hodnocení: Really?? Opravdu?? Vážně?? Co to kurva je? :D Hezký čtvrteční večer u kamarádky, v PC mám stáhlej horor. Sice bez titulek, ale říkám.. to dáme. Z toho hororu jsem si odnesla úplný hovno. Jednou jsem se lekla, ale to bylo tak všechno. Jinak jsem měla celou dobu solidní záchvaty smíchu a to nekecám! Jako, to se mám bát nějákýho zombie úchyla, co tam šuká s mrtvolou a pořádá závody na vozíčku? Ty pičo, nedivím se, že na CSFD to má jen 19%. Pořád to stejný dokola, kamera.. opuštěná budova.. ale pozor!! tentokrát tam nebyli duchové, ale zombie!! WOOOW!! Never, never.. never!! 10%:) Ale jako na zasmání je to dobrý :DD

Ďábel v těle (2012)

13. června 2013 v 18:38 | *Little Girl*
Isabella má trauma. Z její matky se před několika lety tři lidé pokusili v amatérských podmínkách vymést ďábla a ona (nebo zlá bytost v ní) je brutálně připravila o život. Jako mimořádně těžký případ byla ze Spojených států převezena do psychiatrické léčebny v Římě, kde od té doby živoří v neustálém utlumení sedativy. Isabella se rozhodne vyřešit tragickou kapitolu v rodinné historii a v doprovodu kameramana se za matkou vydá, aby zjistila, co se tehdy doopravdy stalo. První setkání po letech ale její trauma ještě víc prohloubí. Matka je očividně nepříčetná a nepoznává ji, a proto se Isabella rozhodne proniknout do tajů exorcismu, aby ji a také sebe zachránila. Seznámí se se dvěma knězi, kteří navštěvují přednášky na vatikánské církevní škole, jež se tomuto temnému oboru věnuje. Ti se jí rozhodnou pomoci a díky tomu se ocitnou v předpokoji míst, kde se dějí věci tak kruté, že se jim lidský mozek zdráhá uvěřit. Oni dostanou šanci vyzkoušet si je na vlastní kůži. (CSFD.cz)

Název: Devil Inside (Ďábel v těle)
Žánr: Horor / Mysteriózní
Natočeno: USA, 2012
Režie: William Brent Bell
Hrají: Fernanda Andrade, Simon Quarterman, Evan Helmuth, Ionut Grama, Suzan Crowley, Bonnie Morgan, Claudiu Trandafir
Délka: 80 min.

Můj názor + hodnocení: Sice jsem čekala sračku už jenom z toho důvodu, že je to z roku 2012 a je to z USA. Takových filmů tu bylo tisíce, ale i přesto mě to příjemně překvapilo. I když to amatérské natáčení ubralo na své originalitě, bez toho by to asi myslím tak ani nezaujalo. Jsem docela spokojená až na ten ukvapený konec, mohl být podle mě lepší, dávám 70%.. jo, tolik, ale jsou to čistě mé dojmy, nechci to ovlivňovat hodnocením na CSFD :)

 
 

Reklama