Horory

Carrie (1976)

14. prosince 2013 v 20:32 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): Hrdinkou filmu je nesmělá dívka Carrie Whiteová, která je terorizována pološílenou matkou, náboženskou fanatičkou, a pro svůj vzhled a zakomplexovanost také zdrojem posměchu spolužáků i některých učitelů. Jednoho dne v sobě Carrie objeví nadpřirozené telekinetické schopnosti. Zjistí, že její pohled může nabýt ničivé síly, tryskající bez ohledu na její vůli, a to ve chvíli, kdy je nervově nejrozrušenější. Atmosféra hrůzy narůstá souběžně se stupňujícím se ponižováním a nenávistí, až dosáhne bodu, kdy už není možné situaci zachránit a rozmotat spletenec nedorozumění. Zdánlivě nevážné a nedůležité epizody splétají síť, ze které se již nikdo nedokáže vymanit. Pohár přeteče ve chvíli, kdy je ponižovaná, psychicky týraná dívka zcela nečekaně pozvána nejhezčím chlapcem třídy na velký ples. Zaskočená, téměř šokovaná dívka nejprve odmítne, ale pak přijme. Přes protesty a hysterické výstupy matky se Carrie vydá v nových šatech na ples. Prožije krátkou chvíli triumfu, kdy je zvolena královnou plesu a téměř se vymaní role opovrhované škaredky. To je chvíle, kdy už neunese další potupu a kdy krutým žertem dohnána k zoufalé sebezničující vzpouře změní pomocí svých schopností maturitní ples v děsivá jatka

Název: Carrie
Žánr: Thriller, Horor, Drama
Natočeno: USA, 1976
Režie: Brian De Palma
Hrají: Sissy Spacek, Piper Laurie, Amy Irving, William Katt, Nancy Allen, John Travolta, P. J. Soles, Priscilla Pointer, Betty Buckley, Sydney Lassick
Délka: 98 min.

Moje hodnocení: ---
Hodnocení CSFD: 74%

Město nemrtvých (2013)

8. září 2013 v 9:52 | Bad Girl
Po propuknutí smrtící virové epidemie se žoldák Max Gatling staví do čela přeživších a společně s několika chatrnými roboty bojuje proti ohromné přesile nakažených. (CSFD.cz)

Název: Battle of the Damned (Město nemrtvých)
Žánr: Horor, Akční, Sci-Fi
Natočeno: USA / Singapur, 2002
Režie: Christopher Hatton
Hrají: Dolph Lundgren, Matt Doran, David Field
Délka: 88 min.

Příšerné stíny (1927)

2. září 2013 v 15:53 | Bad Girl
Rogera Balfoura nájdu zastreleného v jeho londýnskom dome a túto smrť inšpektor Edward C. Burke zo Scotland Yardu (Lon Chaney) prehlási za samovraždu. Vykonávateľ Balfourovej poslednej vôle - sir James Hamlin (Henry B. Walthall) trvá na tom, že jeho priateľ Roger by si nikdy nevzal život sám. O päť rokov neskôr opustený Balfourov dom znova ožíva príchodom dvoch neprívetivo vyzerajúcich nájomníkov a ich prítomnosť podnieti sira Jamesa Hamlina znova zavolať inšpektora Burkeho...(CSFD.cz)

Název: Příšerné stíny (London After Midnight)
Žánr: Horor, Drama
Natočeno: USA, 1927
Režie: Tod Browning
Hrají: Lon Chaney, Marceline Day, Conrad Nagel, Polly Moran
Délka: 69 min.

Aragami (2003)

12. července 2013 v 9:01 | *Little Girl*
Do starého chrámu vysoko v horách se vpotácí dva těžce ranění samurajové. Když se jeden z nich probudí, zjistí, že jeho přítel někam zmizel a zůstala tu po něm jen hromádka oblečení. Podivný správce ho zve k pokynutím k sobě a vše z povzdálí sleduje mlčenlivá služka…(CSFD.cz)

Název: Aragami
Žánr: Horor, Akční, Fantasy
Natočeno: Japonsko, 2003
Režie: Rjúhei Kitamura
Hrají: Takao Osawa, Masaya Katō, Kanae Uotani, Hideo Sakaki
Délka: 70 min.

Kotoko (2011)

5. července 2013 v 16:09 | *Little Girl*
Film režiséra Shinya Tsukamoto vypráví příběh o svobodné matce Kotoko (Cocco), která se stará o své malé dítě, přičemž je duševně nemocná. Trpí dvojími vidinami a sklony sebepoškozování. Při svém psychickém stavu výchovu dítěte nezvládá, a tak jí je odebráno do opatrovnictví její sestry. Kotoko chce vrátit svůj život do normálu, aby získala své dítě zpět, když se seznamuje se spisovatelem Tanakou (Shinya Tsukamoto).(CSFD.cz)

Název: Kotoko
Žánr: Drama, Horor
Natočeno: Japonsko, 2011
Režie: Šin'ja Cukamoto
Hrají: Šin'ja Cukamoto, Cocco
Délka: 91 min.

Nahý oběd (1991)

4. července 2013 v 7:47 | *Little Girl*
Ústřední postava William Lee (což byl spisovatelův pseudonym) pracuje jako hubitel hmyzu a stále hlouběji se propadá do drogové závislosti, takže přestává rozlišovat skutečnost od fantazie, v níž psací stroje získávají podobu mluvících brouků a on sám se stává protagonistou jakési špionážní historky.(CSFD.cz)

Název: Naked lunch (Nahý oběd)
Žánr: Drama, Horor, Fantasy, Životopisný
Natočeno: Kanada, Velká Británie, Japonsko, 1991
Režie: David Cronenberg
Hrají: Peter Weller, Judy Davis, Ian Holm, Julian Sands, Roy Scheider, Nicholas Campbell, Julian Richings, Louis Ferreira, Sean McCann
Délka: 115 min.

Noční hrůzy (1995)

29. června 2013 v 20:15 | *Little Girl*
Mladá Genie přijela do Egypta za svým otcem, který hledá stopy dávného kultu. Když ji na trhu napadnou kvůli provokativním šatům, pomůže jí krásná lesbička, která jí seznámí s pohledným šejkem, kterému Genie podlehne. Pak potká podivínského Francouze, který tvrdí, že je potomkem Markíza de Sade, a zvídavá Genie se s ním ponoří do svůdných sexuálních her. Když pak zjistí, že upadla do rukou zvrhlého kultu a má být obětována, může už být pro ni příliš pozdě... (CSFD.cz)

Název: Night Terrors (Noční hrůzy)
Žánr: Horor
Natočeno: Kanada, Egypt, USA, 1995
Režie: Tobe Hopper
Hrají: Robert Englund, Alona Kimhi, Chandra West, Uri Gavriel, Juliano Mer-Khamis, William Finley, Daniel Matmor, Irit Sheleg
Délka: 98 min.

Pokoj 205 (2007)

29. června 2013 v 19:30 | *Little Girl*
Katrine se právě přestěhovala do města. Bydlí na studentské koleji v pokoji, ve kterém nedopatřením probudí ducha, který se začne mstít. Společně se svým novým přítelem Rolfem, se Katrine snaží ducha zastavit, dříve než vyvraždí celou kolej. Objevuje se mnoho otázek, ale jedna je zvláště děsivá - z domu se nikdo nikdy sám nevystěhoval. Předchozí obyvatelé v něm vždy zemřeli. Zatímco Katrine s Rolfem hledají řešení, lidé umírají a zbývají už jen nejbližší přátelé. (CSFD.cz)

Název: Kollegiet (Pokoj 205)
Žánr: Horor
Natočeno: Dánsko, 2007
Režie: Martin Barnewitz
Hrají: Neel Rønholt, Mikkel Arendt, Julie Ølgaard, Mira Wanting, Rikke Lylloff, Jon Lange
Délka: 90 min.

Macabre (2009)

29. června 2013 v 16:02 | *Little Girl*
Skupina přátel na cestě do Jakarty pomůže osamělé dívce, která je poprosí, aby ji svezli domů. V odlehlém sídle dívčina rodina v čele s přízračnou matkou pro hrdiny připraví lahodné občerstvení, po kterém ale upadnou do bezvědomí. Když se proberou, čeká je osud polotovaru v obchodu s lidským masem.(CSFD.cz)

Název: Darah, Rumah Dara (Macabre)
Žánr: Horor, Thriller
Natočeno: Singapur, Indonésie, 2009
Režie: Timo Tjahjanto, Kimo Stamboel
Hrají: Ario Bayu, Shareefa Daanish, Arifin Putra, Julie Estelle
Délka: 95 min.

Loterie (1996)

29. června 2013 v 15:00 | *Little Girl*
Jason splnil otcovo poslední přání a odvezl ho do rodného městečka, kde ho chce pochovat vedle jeho manželky. Navenek idylické městečko, kde si každý žije svůj spokojený život, ale skrývá hrozné tajemství. Místní hřbitov je toho důkazem, neboť na náhrobcích je stejný den a měsíc umrtí - 27.červen. Jason pomalu zjišťuje, že každoročně je někdo z rodiny vykoupen krví. Takto zemřela i jeho milovaná matka. Boj o přežití může začít, protože kdo uteče, vyhraje!(CSFD.cz)

Název: The Lottery (Loterie)
Žánr: Horor
Natočeno: USA, 1996
Režie: Daniel Sackheim
Hrají: Dan Cortese, Keri Russell, Veronica Cartwright, Stephen Root, William Daniels, Salome Jens, M. Emmet Walsh, Jeff Corey, Robert Catrini, Danny Alexander, Sean Murray, Joe Chrest, Alex Van
Délka: 100 min.
 
 

Reklama