Inspirováno skutečnými událostmi

V zajetí démonů 2 (2016)

4. října 2016 v 13:16 | Bad Girl
Konečně jsem se k tomuhle letošnímu pokladu dostala. Na ten film jsem se šíleně těšila, protože i já patřím mezi obdivovatele Jamese Wana. Nebudu to dlouho natahovat a řeknu to narovinu. Už ten film nechci znovu vidět. V každé minutě byla hrůza, děs a strach. I když mě pár chvilkama zklamala přehnaná počítačová grafika, hned se to ztratilo a já si ten film skvěle užila. James Wan opět nezklamal. Jeden z nejlepších hororů, který jsem kdy viděla. Už jenom ten úvod mě děsí a děsí mě to, jak se všechno podobá skutečnosti. O případu v Enfieldu jsem už dříve četla a myslím, že nikdo by ho nedokázal zpracovat lépe. Skutečné fotky, skutečné nahrávky na konci filmu byly jen třešničkou na dortu. Tleskám mistrovi!

HODNOCENÍ:
HORORY-BLOG 95%
CSFD 80%
IMDB 7,6*/10*


The Conjuring 2 - V Zajetí Démonů 2
USA, 2016
Horor / Thriller / Mysteriózní
Režie: James Wan
Hrají: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Madison Wolfe, Frances O'Connor, Lauren Esposito, Benjamin Haigh, Patrick McAuley, Simon McBurney, Maria Doyle Kennedy, Simon Delaney, Franka Potente, Sterling Jerins, Robin Atkin Downes, Javier Botet, Shannon Kook, Steve Coulter, Abhi Sinha

V zajetí démonů (2013)

11. prosince 2013 v 18:45 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): Hrůzostrašný případ z domu v Amityville nebyl první - ještě dříve došlo k záhadným děsivým událostem v Harrisville. Film "V zajetí démonů", natočený podle skutečných událostí, vypráví hrůzný příběh světově proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových, kteří byli pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině terorizované temnými silami. V nejhrůzostrašnějším případu svého života jsou Warrenovi nuceni utkat se s mocnou démonickou bytostí.

Název: The Conjuring / V Zajetí démonů
Žánr: Horor, Thriller, Životopisný
Natočeno: USA, 2013
Režie: James Wan
Hrají: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston, Lili Taylor, Shanley Caswell, Joey King, Hayley McFarland, Christy Johnson, Mackenzie Foy, John Brotherton, Steve Coulter
Délka: 112 min.

Názor: Rok 2013 byl hodně dobrým pro horory, ale tento byl vrcholem všeho! Už dlouho mě nic tak nevyděsilo jako tento horor. Už jenom ten fakt, že je to podle skutečných událostí - do posledního detailu, tak vás to vyděsí k smrti. Nebudu lhát, byla sem fakt posraná :D. A to myslím svůj účel splnilo ne? Opravdu excelentní výtvor. James Wan je pro mě teď známým jménem a právem myslím. Doporučuju!
Hodnocení: 100%

V moci ďábla (2005)

13. února 2007 v 11:28 | Šárka
Další film na téma: Vymítání ďábla. Režisér Scott Derrickson do toho dal vše a vy se na tento americký film určitě podívejte a napište, jaký na něj máte názor. Je z roku 2005.

Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí Laura Linney jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (Tom Wilkinson), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

GALERIE | TRAILER | VIDEA | KE SHLÉDNUTÍ | OBSAZENÍ

Zdroj obrázku: My-mobile.cz
Zdroj článku: CSFD.cz

Vymítač ďábla (1973)

10. února 2007 v 20:17 | Šárka | Kikuška
Jeden z nejznámějších hororů spojených s ďáblem vznikl v USA roku 1973. William Friedkin je režisérem této hororové legendy.

Dcera známé herečky Chris MacNeil Regan se začne chovat podivně a vše naznačuje, že třináctiletou dívku posedly temné síly. Zoufalá matka přemluví kněze a psychologa Damiana Karrase, aby se pokusil její dceři pomoci rituálem vymítání. Karras, který v tomto směru nemá zkušenosti, povolá na pomoc stárnoucího kněze otce Merrina, který má naopak zkušeností až příliš. Oba dva se pak utkají v nerovném zápase s pekelnými silami.

GALERIE | TRAILER | VIDEA | KE SHLÉDNUTÍ | OBSAZENÍ

Zdroj obrázku: Arara.cz
Zdroj článku: Bohužel nevím, odkud byl článek zkopírován, brzo však přidám vlastní popis...
 
 

Reklama