Mysteriózní

Antikrist (2009)

23. listopadu 2015 v 8:00 | Bad Girl
Po těch negativních názorech, co jsem dala letošním hororům, se podívám o pár let zpět, na úžasné dílo režiséra Lars von Triera. On je jednoduše geniální. I jeho ostatní filmy stojí za shlédnutí. A kdo neviděl tenhle, měl by to hned napravit.

Víc depresivnější film snad ani neexistuje. Ta atmosféra je úplně neuvěřitelná. Nic mi tak neutkvělo v paměti, jako právě tento film. To napětí se vám dostane pod kůži. Víc slov to ani nepotřebuje. Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla.

Hodnocení CSFD: 67%
Moje hodnocení: 89%
Drama/Horor/Mysteriózní/Psychologický, Dánsko / Německo / Francie / Švédsko / Itálie / Polsko, 2009
Režie: Lars von Trier
Hrají: Willem Dafoe, Charlotte Gainsbourg

CSFD / IMDB

Cesta ke zlu (2005)

9. listopadu 2014 v 13:41 | Bad Girl
U tohohle hororu jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu. Prostě jsem to pustila a dívala se. Ách jo, to byla chyba! Jak někdo téhle hrůze může dat na csfd čtyři hvězdičky? Proboha jak? Bylo to dlouhý, nudný a vizuálně absolutně nehorázný. Nejvíc jsem se asi bála u začátečních titulků, jestli se tomu dá říkat strach. Fakt katastrofa. Jediný, z čeho jsem byla unešená byl Jensen Ackles, na kterýho jsem se nemohla vynadívat (*.*). Ale celkově to dopadlo strašně. Nejvíc mě dostal závěr filmu, to už jsem se musela začít smát. Hodně mě to zklamalo.

Moje hodnocení: 21%
CSFD hodnocení: 43%

Popis filmu (oficiální text distributora): Jake Gray je již několik měsíců pronásledován nevysvětlitelnými pocity smrti a sebedestrukce. To vše trvá až do chvíle, kdy ho dva spolužáci se střední školy, Dakota a Conrad, zasvětí do tajů mystické počítačové hry s názvem Cesta. Hra ale pomalu začíná měnit strašlivé sny v realitu a Jakeovy násilné vize se stávají skutečností. Aby unikl probouzející se noční můře, upíná se k nové kamarádce, přitažlivé Marisol, která je posedlá luštěním záhad. Vysvobození ale nepřichází a místo toho musí oba v tomto hororovém thrilleru čelit ještě větší hrůze spojené s temným tajemstvím Jakeovy rodinné historie.
The Wicked (2013)

2. února 2014 v 13:15 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): Už celé generace dětí v městečku Summerset slýchávají před spaním příběh o zlé čarodějnici zvané Wicked, která žila v nedalekém lese a živila se dětmi, což jí zabezpečovalo věčné mládí. Pro dnešní generaci mladých lidí je to už jen folklór. Blíží se Halloween a osmnáctiletý Zach se spolu se svými přáteli rozhodl vydat do lesa a vypátrat dům, ve kterém čarodějnice bývala. Zanedlouho se všichni přesvědčí o tom, že na každé legendě je minimálně zrnko pravdy. Bosorka se totiž vrátila a dětičky má stále ze všeho najradši...

Název: The Wicked
Žánr: Horor, thriller, akční
Natočeno: USA, 2013
Režie: Peter Winther
Hrají: Devon Werkheiser, Justin Deeley, Nicole Forester, Cassie Keller, Chase Maser
Délka: 100 min.

Můj názor: Hromada hoven. Nuda! Krev mi připomínala kečup v tom lepším případě.
Moje hodnocení: 30%
Hodnocení CSFD: 38%

Proroctví z temnot (2002)

8. září 2013 v 9:46 | Bad Girl
Po tragické smrti milované manželky Mary novinář z Washington Post John Klein nachází blok plný podivných kreseb, variace na stejné zjevení. A vybavuje si její poslední slova: "Tys to neviděl?" Za čas zabloudí do malé vesnice Point Pleasant, kde se setkává s mladou seržantkou Connie Parkerovou, která mu prozradí, že celý kraj je vzhůru nohama následkem nedávných podivných úkazů. Brzy si uvědomí, že neobyčejné jevy by mohly souviset nejen vzájemně, ale také s podivnými kresbami, které Mary horečně namalovala několik hodin před smrtí. Ale jaká je přesně ta souvislost? Úkazy odporují jednoduchému vysvětlení a jsou čím dál tím víc znepokojivější, jako by předvídaly nevyhnutelné katastrofy. Pro Johna začíná ďábelský závod s časem, aby přišel na to, oč jde a zabránil něčemu strašnému. Film je natočen podle knihy Johna A. Keela "The Mothman Prophecies", která vznikla na základě skutečné události. (CSFD.cz)

Název: Mothman Prophecies, The (Proroctví z temnot)
Žánr: Drama, Horor, Mysteriózní, Thriller
Natočeno: USA, 2002
Režie: Mark Pellington
Hrají: Richard Gere, Laura Linney, Will Patton, Debra Messing, Lucinda Jenney, Alan Bates, Mark Pellington, David Eigenberg, Betsy Zajko, Sam Nicotero, John W. Iwanonkiw
Délka: 119 min.

Pastýřova panenka (2010)

9. srpna 2013 v 12:07 | *Little Girl*
V jedné zapadlé vesnici ve švýcarských Alpách se zničehonic roku 1975 objeví tajemná, uhrančivě krásná žena. Ujme se jí vesnický policista a snaží se zjistit, kdo neznámá němá žena je. Množí se dohady, že přišla z vysokých hor, kde osamělí pastevci dělají mnohdy nepředstavitelné věci, aby si opatřili ženskou společnost. Při tom vyjde na světlo to, co mělo zůstat utajeno. Do zdánlivě spokojeného světa vstoupí tragédie plná chtíče, šílenství a vražd.(CSFD.cz)

Název: Sennentuntschi (Pastýřova panenka)
Žánr: Mysteriózní, Horor, Thriller
Natočeno: Švýcarsko, 2010
Režie: Michael Steiner
Hrají: Roxane Mesquida, Nicholas Ofczarek, Joel Basman, Hanspeter Müller, Carlos Leal
Délka: 115 min.

Faunův labyrint (2006)

29. června 2013 v 15:30 | *Little Girl*
Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem - v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých.(CSFD.cz)

Název: Laberinto del Fauno, El (Faunův labyrint)
Žánr: Mysteriózní / Drama / Fantasy / Horor
Natočeno: USA, Španělsko, Mexiko 2006
Režie: Guillermo del Toro
Hrají: Ivana Baquero, Doug Jones, Sergi López, Ariadna Gil, Maribel Verdú, Álex Angulo, Federico Luppi, Roger Casamajor
Délka: 114 min.

Můj názor + hodnocení: Dívali jsme se na to ve škole a nemůžu říct, že by to bylo nějak strašný. Sice bych to ani moc nepovažovala za horor, ale když je to tak napsáno, fajn. Rozhodně je to dobrý fantasy, na který jsem se nikdy moc nedívala, ale jinak jako horor, to mi moc nejde dohromady. Dávám 61%.

Červená světla (2012)

14. června 2013 v 14:06 | *Little Girl*
Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (CSFD.cz)

Název: Red Lights (Červená světla)
Žánr: Horor / Thriller / Drama
Natočeno: USA, Španělsko 2012
Režie: Rodrigo Cortés
Hrají: Robert De Niro, Elizabeth Olsen, Cillian Murphy, Sigourney Weaver, Leonardo Sbaraglia, Pablo Derqui, Craig Roberts, Peter Brooke, Jeff Mash, Toby Jones, Joely Richardson, Gina Bramhill, Eugenio Mira, Jeany Spark
Délka: 119 min.

Kabinet Voskových figurín (1924)

26. května 2013 v 17:50 | *Little Girl*
Mladý talentovaný básník navštíví muzeum voskových figurín, ve kterém je vystavena spousta slavných osobností světových dějin. Majitel této atrakce ho požádá, zda by nenapsal nějaké příběhy o těchto zajímavých postavách. Mladý muž souhlasí a jeho zrak spočine na figurách Jacka Rozparovače, Ruského cara Ivana Hrozného a Bagdádského panovníka Al-Raschida. Pohled na tyto figuríny vyvolá v jeho hlavě představy, které vzápětí zhmotní na papír... a tak se před zraky diváka začínají odvíjet příběhy z dávných dob, ve kterých se odehrávají drásavé studie mezilidských vztahů - lásky, zrady, smrti... (CSFD.cz)

Název: Wachsfigurenkabinett, Das (1924)
Žánr: Drama / Fantasy / Horor / Thriller
Natočeno: Německo, 1924
Režie: Paul Leni, Leo Birinsky
Hrají: Emil Jannings, Conrad Veidt, Werner Krauss, William Dieterle, John Gottowt, Ernst Legal
Délka: 65 min.

Shutter (2004)

17. února 2013 v 8:46 | *Little Girl*
Mladý fotograf se svou přítelkyní patrají po příčině tajemných stínů na fotografiích nafocených po tragické události. Zanedlouho zjistí, že není úniku.(CSFD.cz)

Název: Shutter
Natočeno: V Thajsku v roce 2004
Režie: Banjong Pisanthanakun, Parkpoom Wongpoom
Hrají: Ananda Everingham, Natthaweeranuch Thongmee, Unnop Chanpaibool, Samruay Jaratjaroonpong, Achita Sikamana
Délka: 97 min.

Dorian Gray (2009)

15. února 2013 v 13:57 | *Little Girl*
Příběh Doriana Graye byl již mnohokrát z filmován a stal se legendou. Dorian Gray byl mladý anglický aristokrat, kterému v životě nic nechybělo. Měl hezkou tvář, peníze a věděl, jak na ženy. Jenže se bál stárnutí. Až jednoho dne si nechává udělat portrét a vysloví tajné přání - chce aby za něj stárnul jeho obraz. A přání se splní. Dorianu Grayovi zůstává tvář nevinného mladíka, zatímco obraz nese stopy času i všech hříchů a zločinů, kterých se dopustil. Ale žádné tajemství se nedá udržet navždy a minulost ho po letech dohání v podobě Hallwarda i bratra dívky, jejíž smrt kdysi způsobil... (HBO)

Název: Dorian Gray
Natočeno: Ve Velké Británii v roce 2009
Režie: Oliver Parker
Hrají: Colin Firth, Ben Barnes, Rebecca Hall, Rachel Hurd-Wood, Emilia Fox, Fiona Shaw, Ben Chaplin, Caroline Goodall
Délka: 108 min.
 
 

Reklama