Mysteriózní

Antikrist (2009)

23. listopadu 2015 v 8:00 | Bad Girl
Po těch negativních názorech, co jsem dala letošním hororům, se podívám o pár let zpět, na úžasné dílo režiséra Lars von Triera. On je jednoduše geniální. I jeho ostatní filmy stojí za shlédnutí. A kdo neviděl tenhle, měl by to hned napravit.

Víc depresivnější film snad ani neexistuje. Ta atmosféra je úplně neuvěřitelná. Nic mi tak neutkvělo v paměti, jako právě tento film. To napětí se vám dostane pod kůži. Víc slov to ani nepotřebuje. Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla.

Hodnocení CSFD: 67%
Moje hodnocení: 89%
Drama/Horor/Mysteriózní/Psychologický, Dánsko / Německo / Francie / Švédsko / Itálie / Polsko, 2009
Režie: Lars von Trier
Hrají: Willem Dafoe, Charlotte Gainsbourg

CSFD / IMDB

Cesta ke zlu (2005)

9. listopadu 2014 v 13:41 | Bad Girl
U tohohle hororu jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu. Prostě jsem to pustila a dívala se. Ách jo, to byla chyba! Jak někdo téhle hrůze může dat na csfd čtyři hvězdičky? Proboha jak? Bylo to dlouhý, nudný a vizuálně absolutně nehorázný. Nejvíc jsem se asi bála u začátečních titulků, jestli se tomu dá říkat strach. Fakt katastrofa. Jediný, z čeho jsem byla unešená byl Jensen Ackles, na kterýho jsem se nemohla vynadívat (*.*). Ale celkově to dopadlo strašně. Nejvíc mě dostal závěr filmu, to už jsem se musela začít smát. Hodně mě to zklamalo.

Moje hodnocení: 21%
CSFD hodnocení: 43%

Popis filmu (oficiální text distributora): Jake Gray je již několik měsíců pronásledován nevysvětlitelnými pocity smrti a sebedestrukce. To vše trvá až do chvíle, kdy ho dva spolužáci se střední školy, Dakota a Conrad, zasvětí do tajů mystické počítačové hry s názvem Cesta. Hra ale pomalu začíná měnit strašlivé sny v realitu a Jakeovy násilné vize se stávají skutečností. Aby unikl probouzející se noční můře, upíná se k nové kamarádce, přitažlivé Marisol, která je posedlá luštěním záhad. Vysvobození ale nepřichází a místo toho musí oba v tomto hororovém thrilleru čelit ještě větší hrůze spojené s temným tajemstvím Jakeovy rodinné historie.
The Wicked (2013)

2. února 2014 v 13:15 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): Už celé generace dětí v městečku Summerset slýchávají před spaním příběh o zlé čarodějnici zvané Wicked, která žila v nedalekém lese a živila se dětmi, což jí zabezpečovalo věčné mládí. Pro dnešní generaci mladých lidí je to už jen folklór. Blíží se Halloween a osmnáctiletý Zach se spolu se svými přáteli rozhodl vydat do lesa a vypátrat dům, ve kterém čarodějnice bývala. Zanedlouho se všichni přesvědčí o tom, že na každé legendě je minimálně zrnko pravdy. Bosorka se totiž vrátila a dětičky má stále ze všeho najradši...

Název: The Wicked
Žánr: Horor, thriller, akční
Natočeno: USA, 2013
Režie: Peter Winther
Hrají: Devon Werkheiser, Justin Deeley, Nicole Forester, Cassie Keller, Chase Maser
Délka: 100 min.

Můj názor: Hromada hoven. Nuda! Krev mi připomínala kečup v tom lepším případě.
Moje hodnocení: 30%
Hodnocení CSFD: 38%

Proroctví z temnot (2002)

8. září 2013 v 9:46 | Bad Girl
Po tragické smrti milované manželky Mary novinář z Washington Post John Klein nachází blok plný podivných kreseb, variace na stejné zjevení. A vybavuje si její poslední slova: "Tys to neviděl?" Za čas zabloudí do malé vesnice Point Pleasant, kde se setkává s mladou seržantkou Connie Parkerovou, která mu prozradí, že celý kraj je vzhůru nohama následkem nedávných podivných úkazů. Brzy si uvědomí, že neobyčejné jevy by mohly souviset nejen vzájemně, ale také s podivnými kresbami, které Mary horečně namalovala několik hodin před smrtí. Ale jaká je přesně ta souvislost? Úkazy odporují jednoduchému vysvětlení a jsou čím dál tím víc znepokojivější, jako by předvídaly nevyhnutelné katastrofy. Pro Johna začíná ďábelský závod s časem, aby přišel na to, oč jde a zabránil něčemu strašnému. Film je natočen podle knihy Johna A. Keela "The Mothman Prophecies", která vznikla na základě skutečné události. (CSFD.cz)

Název: Mothman Prophecies, The (Proroctví z temnot)
Žánr: Drama, Horor, Mysteriózní, Thriller
Natočeno: USA, 2002
Režie: Mark Pellington
Hrají: Richard Gere, Laura Linney, Will Patton, Debra Messing, Lucinda Jenney, Alan Bates, Mark Pellington, David Eigenberg, Betsy Zajko, Sam Nicotero, John W. Iwanonkiw
Délka: 119 min.

Pastýřova panenka (2010)

9. srpna 2013 v 12:07 | *Little Girl*
V jedné zapadlé vesnici ve švýcarských Alpách se zničehonic roku 1975 objeví tajemná, uhrančivě krásná žena. Ujme se jí vesnický policista a snaží se zjistit, kdo neznámá němá žena je. Množí se dohady, že přišla z vysokých hor, kde osamělí pastevci dělají mnohdy nepředstavitelné věci, aby si opatřili ženskou společnost. Při tom vyjde na světlo to, co mělo zůstat utajeno. Do zdánlivě spokojeného světa vstoupí tragédie plná chtíče, šílenství a vražd.(CSFD.cz)

Název: Sennentuntschi (Pastýřova panenka)
Žánr: Mysteriózní, Horor, Thriller
Natočeno: Švýcarsko, 2010
Režie: Michael Steiner
Hrají: Roxane Mesquida, Nicholas Ofczarek, Joel Basman, Hanspeter Müller, Carlos Leal
Délka: 115 min.

Faunův labyrint (2006)

29. června 2013 v 15:30 | *Little Girl*
Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem - v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých.(CSFD.cz)

Název: Laberinto del Fauno, El (Faunův labyrint)
Žánr: Mysteriózní / Drama / Fantasy / Horor
Natočeno: USA, Španělsko, Mexiko 2006
Režie: Guillermo del Toro
Hrají: Ivana Baquero, Doug Jones, Sergi López, Ariadna Gil, Maribel Verdú, Álex Angulo, Federico Luppi, Roger Casamajor
Délka: 114 min.

Můj názor + hodnocení: Dívali jsme se na to ve škole a nemůžu říct, že by to bylo nějak strašný. Sice bych to ani moc nepovažovala za horor, ale když je to tak napsáno, fajn. Rozhodně je to dobrý fantasy, na který jsem se nikdy moc nedívala, ale jinak jako horor, to mi moc nejde dohromady. Dávám 61%.

Červená světla (2012)

14. června 2013 v 14:06 | *Little Girl*
Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (CSFD.cz)

Název: Red Lights (Červená světla)
Žánr: Horor / Thriller / Drama
Natočeno: USA, Španělsko 2012
Režie: Rodrigo Cortés
Hrají: Robert De Niro, Elizabeth Olsen, Cillian Murphy, Sigourney Weaver, Leonardo Sbaraglia, Pablo Derqui, Craig Roberts, Peter Brooke, Jeff Mash, Toby Jones, Joely Richardson, Gina Bramhill, Eugenio Mira, Jeany Spark
Délka: 119 min.

Kabinet Voskových figurín (1924)

26. května 2013 v 17:50 | *Little Girl*
Mladý talentovaný básník navštíví muzeum voskových figurín, ve kterém je vystavena spousta slavných osobností světových dějin. Majitel této atrakce ho požádá, zda by nenapsal nějaké příběhy o těchto zajímavých postavách. Mladý muž souhlasí a jeho zrak spočine na figurách Jacka Rozparovače, Ruského cara Ivana Hrozného a Bagdádského panovníka Al-Raschida. Pohled na tyto figuríny vyvolá v jeho hlavě představy, které vzápětí zhmotní na papír... a tak se před zraky diváka začínají odvíjet příběhy z dávných dob, ve kterých se odehrávají drásavé studie mezilidských vztahů - lásky, zrady, smrti... (CSFD.cz)

Název: Wachsfigurenkabinett, Das (1924)
Žánr: Drama / Fantasy / Horor / Thriller
Natočeno: Německo, 1924
Režie: Paul Leni, Leo Birinsky
Hrají: Emil Jannings, Conrad Veidt, Werner Krauss, William Dieterle, John Gottowt, Ernst Legal
Délka: 65 min.

Shutter (2004)

17. února 2013 v 8:46 | *Little Girl*
Mladý fotograf se svou přítelkyní patrají po příčině tajemných stínů na fotografiích nafocených po tragické události. Zanedlouho zjistí, že není úniku.(CSFD.cz)

Název: Shutter
Natočeno: V Thajsku v roce 2004
Režie: Banjong Pisanthanakun, Parkpoom Wongpoom
Hrají: Ananda Everingham, Natthaweeranuch Thongmee, Unnop Chanpaibool, Samruay Jaratjaroonpong, Achita Sikamana
Délka: 97 min.

Dorian Gray (2009)

15. února 2013 v 13:57 | *Little Girl*
Příběh Doriana Graye byl již mnohokrát z filmován a stal se legendou. Dorian Gray byl mladý anglický aristokrat, kterému v životě nic nechybělo. Měl hezkou tvář, peníze a věděl, jak na ženy. Jenže se bál stárnutí. Až jednoho dne si nechává udělat portrét a vysloví tajné přání - chce aby za něj stárnul jeho obraz. A přání se splní. Dorianu Grayovi zůstává tvář nevinného mladíka, zatímco obraz nese stopy času i všech hříchů a zločinů, kterých se dopustil. Ale žádné tajemství se nedá udržet navždy a minulost ho po letech dohání v podobě Hallwarda i bratra dívky, jejíž smrt kdysi způsobil... (HBO)

Název: Dorian Gray
Natočeno: Ve Velké Británii v roce 2009
Režie: Oliver Parker
Hrají: Colin Firth, Ben Barnes, Rebecca Hall, Rachel Hurd-Wood, Emilia Fox, Fiona Shaw, Ben Chaplin, Caroline Goodall
Délka: 108 min.

Smrt přichází v bílém (2003)

10. února 2013 v 12:18 | Kikuška
Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (CSFD.cz)

Název: Dead End (Smrt přichází v bílém)
Natočeno: V USA a ve Francii v roce 2003
Režie: Jean-Baptiste Andrea, Fabrice Canepa
Hrají: Ray Wise, Alexandra Holden, Lin Shaye, Mick Cain, Amber Smith, Billy Asher, Sharon Madden
Délka: 85 min.

I když je to delší doba, co jsem film viděla, vím, že na mě udělal dobrej dojem a klidně bych se na něj podívala znovu. Líbil se mi a hodnotím jej 90% :)

Chata v horách (2011)

9. února 2013 v 9:37 | Kikuška
Pět přátel jede na dovolenou na odlehlou chatu v lesích, kde se jim toho dostane víc, než očekávali. Společně musí o chatě v lesích odhalit pravdu. Chata v lesích je ohromující horor, jenž obrací tento žánr na ruby, proniká do příběhu ukrytého pod příběhem a odhaluje pravou podstatu omílaných klišé. (CSFD.cz)

Název: Cabin in the Woods, The (Chata v horách)
Natočeno: V USA v roce 2011
Režie: Drew Goddard
Hrají: Kristen Connolly, Chris Hemsworth, Anna Hutchison, Fran Kranz, Jesse Williams, Richard Jenkins, Bradley Whitford
Délka: 95 min.

Čarodějka z Bay Cove (1987)

13. ledna 2013 v 10:20 | Kikuška
Linda a Jerry Le Bonovi se z rušného Bostonu přestěhují do malého městečka Bay Cove. Linda ale brzy zjistí, že toto město není jako ostatní - všichni jeho obyvatelé jsou totiž členy starobylého čarodějnického řádu a při nejbližším úplňku očekávají zjevení svého vůdce. A nedovolí Lindě opustit město - potřebují totiž ženu, kterou by mohli obětovat... (CSFD.cz)

Název: Eye of the Demon nebo Bay Cove (Čarodějka z Bay Cove)
Vyrobeno: V USA v roce 1987
Režie: Carl Schenkel
Hrají: Tim Matheson, Barbara Billingsley, Jeff Conaway, Woody Harrelson, James Sikking, Inga Swenson, Nigel Bennett, Susan Jay, Susan Ruttan, Pamela Sue Martin
Délka: 90 min.

Brána do záhrobí (1981)

13. ledna 2013 v 9:26 | Kikuška
Louisiana 20. léta. Malíř Schyke je známý jako satanista. Proto je mučen a zabit. 50. léta - mladý pár se nastěhuje do domu, kde bydlel Schyke, a objeví tam jednu ze sedmi bran do pekel. Cesta do satanova hájemství může začít... (CSFD.cz)

Název: E tu vivrai nel terrore - L'aldilà (Brána do záhrobí - festivalový název)
Vyrobeno: V Itálii v roce 1981
Režie: Lucio Fulci
Hrají: Catriona MacColl, David Warbeck, Cinzia Monreale, Antoine Saint - John, Al Cliver, Lucio Fulci, Dardano Sacchetti
Délka: 87 min.

Kletba z temnot (2012)

12. ledna 2013 v 9:15 | Kikuška
Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka - zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (CSFD.cz)

Název: Possession, The (Kletba z temnot)
Vyrobeno: V USA a Kanadě v roce 2012
Režie: Ole Bornedal
Hrají: Kyra Sedgwick, Jeffrey Dean Morgan, Grant Show, Quinn Lord, Agam Darshi, Amanda Dyar, Natasha Calis, John Cassini
Délka: 92 min.

Angel Heart (1987)

12. ledna 2013 v 8:44 | Kikuška
Amerika roku 1955, jazz a místa v autobusech vyhrazená jen pro bílé. Soukromé očko Harry Angel dostane neobvyklý kšeft - pro podivínského právníka jménem Louis Cyphre vypátrat jistého Johnyho Favoritea, kterého 12 let nikdo neviděl. Angel se vydává za stopou a místo odpovědí nachází jen další otázky. Poté, co kolem něj začnou umírat svědkové, Angel pochopí, že tohle není jen tak lecjaká práce a že mu začíná jít o krk... (CSFD.cz)

Název: Angel Heart
Vyrobeno: V USA, Kanadě a Velké Británii v roce 1987
Režie: Alan Parker
Hrají: Mickey Rourke, Robert De Niro, Lisa Bonet, Charlotte Rampling, Dann Florek, Kathleen Wilhoite, Pruitt Taylor Vince, Rick Washburn
Délka: 113 min.

Kytice (2000)

21. prosince 2012 v 12:31 | Kikuška
Název: Kytice (Wild Flowers)
Režie: F. A. Brabec
Délka: 81 min.
Natočeno: V Česku v roce 2000
Hodnocení + názor: 99%. Vím, že tohle s horory nic moc co dělat nemá, ale podle mě to sem s určité části patří. Celé je to takové tajemné, dost dobře udělané. Mě se Kytice líbí a tak tu taky bude.

O filmu: Sedm vypjatých příběhů o touhách, posedlostech a sobectví. Inspirací filmu byla sbírka balad českého autora 19. století K. J. Erbena. Kytice se zařadila k divácky nejúspěšnějším domácím filmům posledních let. (CSFD.cz)

Nezvratný osud 5 (2011)

2. července 2011 v 12:28 | Kris
Zkopírováno z Kfilmu.net, ČSFD.cz, Google.cz

Režie: Steven Quale
Scénář: Eric Heisserer
Kamera: Brian Pearson
Natočeno: 2011, USA
Hrají: Emma Bell, Jonathan Bennett, Jana Kramer, David Koechner, Tony Todd, Michael Landes, Courtney B. Vance, Daniel Roebuck, Miles Fisher
Délka: ----

Skupinka lidí stihne utéct z mostu, který se kvůli špatnému materiálu zřítí. Unikla tak smrti, která přeživší nenechá dlouho čekat. Lidé se snaží vymyslet způsob, jak smrt zastavit.

Obřad (2011)

1. července 2011 v 8:21 | Kristýna
Režisér Mikale Hafström v roce 2011 natočil v USA jeden z nejpovedenějších hororů o exorcizmu. Tento horor inspirovaný skutečnými událostmi nás zavede do Říma, kde odhalíme tajemství ďábla ve 112 minutách. Mě osobně film zaujal a atmosféra by se dala krájet. Je to velmi povedené dílo.

Americkém studentovi kněžského semináře Michaelovi Kovakovi byla dána nabídka, aby ve Vatikánu navštěvoval školu Exorcizmu. Ten se mezi tím seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem, který pozná sílu ďáblovu i na sobě a právě na Michaelovi samotném bude ho osvobodit. Dokáže to nebo propadne sám sobě?

GALERIE | TRAILER | VIDEA | KE SHLÉDNUTÍ | OBSAZENÍ

Zdroj obrázku: Google.com
Zdroj článku: Na tento článek se stahují autorská práva, kopírovat jedině se zdrojem.

Five Girls (2006)

16. května 2011 v 14:54 | Christina von Vampire
Zkopírováno z ČSFD.cz, Google.cz
Vyrobeno: 2006, Kanada
Režie: Warren P. Sonoda
Hrají: Ron Perlman, Amy Ciupak Lalonde, Krysta Carter

Na samém počátku se setkáváme s Elizabeth - velmi pobožnou a
inteligentní studentkou, která zmizela v katolické škole poté, co se ji snažil posednout démon. Najde ji otec Drake. Nyní se příběh přesune o pět let dále. Alex je přivezena do dívčí školy Sv. Marka pro dívky (oné školy, ve které zmizela Elizabeth), protože se její vlastní rodina bojí jejích schopností. Alex má další 4 spolužačky, které byly také nedobrovolně přivezeny do této školy. Po úvodním odebrání krve a jejím testování a následné tělesné prohlídce vykonané ředitelkou je děvčatům zadán první úkol v nové škole. Tím je umívání chodeb a schodů. Při tom se dostanou do potyčky dvě z nich. Tato potyčka však brzy končí. Při následném vyučování začne Alex slyšet divný hlas. Nejprve si myslí, že blouzní, ale poté další ze žaček uvidí mrtvou Elizabeth a na tabuli se objeví nápis v latině. Poté je Alex vyhozena ze třídy ven, kde musí přepisovat latinsky psaný text. Najednou ale uslyší podivný zvuk a uvidí mrtvou Elizabeth. Vydá se za ní, ale dostane se do 3. patra, ve kterém platí zákaz vstupu.

Silent Hill (2006)

13. února 2007 v 11:21 | Šárka
Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (CSFD.cz)

Název: Silent Hill
Žánr: Horor / Fantasy / Drama / Mysteriózní
Natočeno: Kanada / Francie / Japonsko / USA, 2006
Režie: Christophe Gans
Hrají: Radha Mitchell, Sean Bean, Jodelle Ferland, Kim Coates, Deborah Kara Unger, Alice Krige, Nicky Guadagni, Laurie Holden, Roberto Campanella, Stephen R. Hart, Tanya Allen
Délka: 127 min.

Můj názor + hodnocení: Všichni o tom mluvili / mluví jako o nějáké zázraku. Na mě to tak vůbec nepůsobilo. Nebála jsem se a nepřipadalo mi to ani ničím zajimavé. Fajn, atmosféra města byla docela dobrá, ale jinak nic moc. Asi to bude tím, že tam jsou prvky fantasy, kterýmu zrovna moc nefandim. 40%.

Klíč (2005)

10. února 2007 v 15:29 | Šárka
Tento film byl natočen v roce 2005 v USA. Režíroval Lain Softley.

Mladá ošetřovatelka Caroline vyfasuje klíč od svých nových pacientů , postaršího manželského páru , který žije ve starobylé a poněkud zpustlé usedlosti v zapadlém koutu Louisiany, na jihu Spojených států. Prazvláštní zvyky obou staříků, husí kůži nahánějící atmosféra starého domu a celého okolí, to vše podněcuje Carolininu fantazii a zvědavost. Univerzální klíč, kterým může otevřít všechny dveře v domě, jí umožní vydat se na průzkum budovy. Na půdě objeví tajnou místnost skrývající děsivé tajemství, které možná navždy změní její život, pokud ji o něj rovnou nepřipraví. Některé dveře by raději měly zůstat zamčené.

GALERIE | TRAILER | VIDEA | KE SHLÉDNUTÍ | OBSAZENÍ

Zdroj obrázku: Horory-filmy.cz
Zdroj článku: CSFD.cz

Kruh 2 (2004)

10. února 2007 v 15:24 | Šárka | Dandelion Fola
Popis filmu (vlastní tvorba):Rachel i se svým synem se po hrůzné zkušenosti přestěhují a chtějí začít nový život. Na onu kazetu zapoměli a věřili v to, že je opravdu zničená, jenže někdo vytvořil kopii. Kazeta se znovu objevuje v blízkosti Rachel a jejího syna. Samara hledá maminku a Rachel si neví rady.

Název: The Ring Two / Kruh 2
Žánr: Mysteriózní, Thriller, Horor, Drama
Natočeno: USA, 2005
Režie: Hideo Nakata
Hrají: Naomi Watts, Simon Baker, David Dorfman, Emily VanCamp, Sissy Spacek, Ryan Merriman, Shannon Cochran, Gary Cole, Kelly Overton, James Lesure, Daveigh Chase, Kelly Stables, Martin Henderson, Elizabeth Perkins, Jesse Burch, Meagen Fay, Michael Chieffo, Aleksa Palladino, Mary Elizabeth Winstead, Kirk B. R. Woller
Délka: 105 min.
Můj názor: Většinou to tak bývá, že pokračování úspěšného prvního dílu je o trochu horší. Stejně má Kruh kouzlo v té Samaře, že je z ní vždycky každej posranej. Kruh mám ráda. A to i když tohle byl trochu horší výkon než u prvního dílu.
Moje hodnocení: 68%
Hodnocení CSFD: 52%

Kruh (2002)

10. února 2007 v 15:19 | Šárka | Dandelion Fola
Popis filmu (vlastní tvorba):Prý existuje kazeta, na které jsou nahrány jakoby ty nejděsivější sny. Po shlédnutí zazvoní telefon a neznámý hlas řekne, že umřeš přesně za sem dnů. Rachel Kellerová je reportérka renomovaného deníku. Nehce uvěřit nevisvětlitelné smrti čtyř teenagerů z nichž jednou obětí byla i její neteř, proto se bude snažit přijít na to, co se doopravdy stalo. Nakonec i ona kazetu získá. Po shlédnutí jí zazvoní telefón a děsivý týden může začít.

Název: Ring, the (Kruh)
Žánr: Horor / Thriller / Mysteriózní
Natočeno: USA, Japonsko, 2002
Režie: Gore Verbinski
Hrají: Naomi Watts, Martin Henderson, Brian Cox, David Dorfman, Jane Alexander, Lindsay Frost, Amber Tamblyn, Rachael Bella, Daveigh Chase, Shannon Cochran, Richard Lineback, Adam Brody, Alan Blumenfeld, Pauley Perrette, Sasha Barrese, Sara Rue, Joe Sabatino, Joe Chrest, Gary Carlos Cervantes
Délka: 111 min.

Můj názor: Řekla bych, že tohle je asi ten nejlepší remake všech dob. Nebo aspoň jeden z nejlepších. Samara bude děsit všechny už asi navždy!
Hodnocení: 92%

 
 

Reklama