Sci-fi tématika

Uvězněni v čase (2007)

11. prosince 2013 v 18:54 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): Héctor a jeho žena Clara se přestěhovali do nového venkovského domu. Jednoho večera Héctorův dalekohled zachytí v blízkém lesíku obraz nahé dívky. Když po tajemném přízraku začne pátrat, je napaden mužem, jehož obličej skrývá zakrvácený obvaz. Na smrt vyděšený nachází útočiště v tajemné budově, která stála v cestě jeho zběsilému útěku nočním lesem. Netuší, že vstoupil do míst, kde se tajně experimentuje s časem. Když se vrací domů, vidí na zahradě svoji ženu a v otevřeném okně... sám sebe. V časové smyčce, do které byl nedopatřením lapen, se roztáčí série katastrof, které budou mít pro jeho další život nedozírné následky.

Název: Cronocrímenes, Los / Uvězneni v čase
Žánr: Mysteriózní, Thriller, Horor, Sci-Fi
Natočeno: Španělsko, 2007
Režie: Nacho Vigalondo
Hrají: Karra Elejalde, Bárbara Goenaga, Nacho Vigalondo
Délka: 88 min.

Moje hodnocení: ---
Hodnocení CSFD: 66%

Zuby nehty (2007)

7. prosince 2013 v 7:54 | Bad Girl
Píše se rok 2012. Došla ropa, zhroutil se celosvětový systém, dosavadní společnost zanikla. Žijí jen nepočetné tlupy lidí, kteří se toulají světem a hledají pro sebe útočiště. Bohužel ale existuje i početná skupina fanatických kanibalů, kteří loví všechny, co apokalypsu přežili. Americký horor režiséra Marka Younga vypráví o jedné ze skupinek lidí, která se usadila v opuštěné nemocnici. Bohužel však právě sem dorazili i kanibalové. Kdo z nich přežije? V hlavní roli Michael Madsen.

Název: Tooth & Nail / Zuby nehty
Žánr: Horor, Thriller, Sci-fi, Drama
Natočeno: USA, 2007
Režie: Mark Young
Hrají: Nicole DuPort, Rachel Miner, Rider Strong, Michael Kelly, Robert Carradine, Vinnie Jones, Michael Madsen, Patrick Durham, Bill Duff, Jonathan Sachar, Emily Catherine Young, Beverly Hynds
Délka: 94 min.

Moucha II (1989)

8. září 2013 v 10:05 | Bad Girl
Navenek vypadá Martin jako normální dítě. Ale pod jeho zevnějškem se skrývá výjimečná bytost. Za prvé je génius. Za druhé je plně dospělý, přestože je mu teprve pět let. Ale nejpozoruhodnější ze všeho je, že Martin je synem lidské mouchy, vědce, jehož geny byly tragicky zdeformovány při nezdařeném experimentu. A nyní je jen otázkou času, kdy se zmutované geny uvnitř Martina probudí k životu. Eric Stoltz hraje Martina, chlapce, který má protrpět nejstrašnější proměnu, jakou kdy lidská bytost zakusila. Daphne Zuniga hraje Beth, počítačovou techničku, která se pro Martina stává jedinou oporou v jeho těžkém boji za odvrácení osudu mnohem horšího než smrt. Film Moucha 2 je se svými zvláštními efekty hrůzyplným pokračováním, které svému předchůdci konkuruje jak v napětí, tak v obrazotvornosti. (CSFD.cz)

Název: Fly II, The (1989)
Žánr: Horor, drama, Sci-Fi
Natočeno: USA, 1989
Režie: Chris Walas
Hrají: Eric Stoltz, Daphne Zuniga, Lee Richardson, John Getz, Garwin Sanford, Gary Chalk, Harley Cross, Jeff Goldblum, Duncan Fraser
Délka: 105 min.

The Divide (2011)

20. července 2013 v 9:44 | *Little Girl*
New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít?(CSFD.cz)

Název: Divide, the
Žánr: Horor, Thriller, Psychologický, Sci-Fi
Natočeno: Německo, USA, Kanada, 2011
Režie: Xavier Gens
Hrají: Lauren German, Michael Biehn, Milo Ventimiglia, Courtney B. Vance, Ashton Holmes, Rosanna Arquette, Iván González, Michael Eklund, Jennifer Blanc
Délka: 122 min.

Spletenec (2009)

2. června 2013 v 8:08 | *Little Girl*
Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo.(CSFD.cz)

Název: Splice (Spletenec)
Žánr: Drama / Sci-Fi / Thriller / Horor
Natočeno: Kanada, Francie, USA, 2009
Režie: Vincenzo Natali
Hrají: Adrien Brody, Sarah Polley, David Hewlett, Delphine Chanéac
Délka: 103 min.

Vetřelec (1979)

27. května 2013 v 19:18 | *Little Girl*
V první části kultovní sci-fi ságy se setkáváme se Sigourney Weaver v roli statečné Ripleyové, která jako jediná z posádky vesmírné lodi Nostromo zůstává naživu v souboji s hrůznou bytostí, jejíž zárodek se dostal na palubu z líhně na neznámé planetě. (CSFD.cz)


Název: Alien (Vetřelec)
Žánr: Horor / Sci-Fi / Thriller
Natočeno: USA, Velká Británie, 1979
Režie: Ridley Scott
Hrají: Sigourney Weaver, Tom Skerritt, Veronica Cartwright, Harry Dean Stanton, John Hurt, Ian Holm, Yaphet Kotto
Délka: 112 min.
 
 

Reklama