Upíři, vlkodlaci a další zrůdy

Stmívání (2008)

16. února 2013 v 20:40 | *Little Girl*
Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk...(CSFD.cz)

Název: Twilight (Stmívání)
Natočeno: V USA v roce 2008
Režie: Catherine Hardwicke
Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Billy Burke, Peter Facinelli, Elizabeth Reaser, Cam Gigandet, Ashley Greene
Délka: 117 min.

Ehm, ehm. Nejprve, opravdu nepatřím mezi příznivce tohoto filmu. No, jednoduše, je to jeden z nejhorších filmů, kterej sem kdy viděla a to jsem se ani nedodívala, protože se to nedalo. Tento film sem dávám z jediného důvodu. Má to mít něco společného s upíry i když bych tam nějákého těžko hledala. Kazí to dnešní generaci a vtlouklo se jim do hlavy, že upíři se třpytí a nosej make-up. Opravdu nechápu ty třináctky, co napíší, že milují upíry a do závorky stmívání. Škoda slov. Dávám 0%, hnus! A váš názor na tuto nepřekonatelnou sračku?

Žízeň (1979)

9. února 2013 v 9:31 | Kikuška
Jsme mocní, neporazitelní, vládneme! Někteří by nás možná nazvali upíry, ale na označení naší rasy až tak nesejde. První byla Alžběta Báthoryová, známá také jako Čachtická paní. Tak jako ona i my využíváme krev nižších živočichů, lidí, ke svému prospěchu. Ale i přes všechny výhody a přednosti nám něco chybí - vůdce. Právě proto jsme vyhledali posledního přímého potomka Alžběty Báthoryové, Kate Davisovou, a přesvědčujeme ji, aby se připojila na naši stranu. Není to lehké, Kate je houževnatá a odmítá svůj předurčený osud. A to se nevyplácí!(CSFD.cz)

Název: Thirst (Žízeň)
Natočeno: V Austrálii v roce 1979
Režie: Rod Hardy
Hrají: Henry Silva, Rod Mullinar, David Hemmings, Robert Thompson, Amanda Muggleton
Délka: 93 min.

Blade (1998)

8. února 2013 v 17:26 | Kikuška
Síla nesmrtelnosti... duše člověka... srdce hrdiny! Blade (Wesley Snipes) je nesmrtelný bojovník, napůl člověk a napůl upír, bojující proti rozmáhajícímu se upírskému podsvětí, které se snaží postupně vyhubit celou lidskou rasu. Díky svým nadpřirozeným schopnostem je Blade tím posledním, kdo stojí mezi upířím lordem Deaconem Frostem (Stephen Dorff) a jím zosnovanou zkázou světa a všeho lidského.(CSFD.cz)

Název: Blade
Vyrobeno: V USA v roce 1998
Režie: Stephen Norrington
Hrají: Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson, N'Bushe Wright, Donal Logue, Udo Kier, Arly Jover, Traci Lords, Kevin Patrick Walls, Tim Guinee
Délka: 120 min.

Upír Nosferatu (1922)

6. ledna 2013 v 10:05 | Kikuška
Název: Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (Nosferatu, symfonie hrůzy nebo Upír Nosferatu)
Režie: James Whale
Délka: 95 min.
Natočeno: V Německu v roce 1922

O filmu: Mladý úředník realitní kanceláře Hutter je vyslán do karpatských hor k hraběti Orlokovi, aby s ním uzavřel smlouvu o koupi nemovitosti. Po strastiplné cestě jej uvítá hrabě na svém hradu. S příchodem první noci však Hutter zjišťuje krutou pravdu, hrabě Orlok je totiž upír. (CSFD.cz)

Frankensteinova nevěsta (1935)

6. ledna 2013 v 9:51 | Kikuška
Název: Bride of Frankenstein (Frankensteinova nevěsta)
Režie: James Whale
Délka: 75 min.
Natočeno: V USA v roce 1935

O filmu: Špinavé, nevlídné uličky Londýna roku 1888 - drogy, prostituce, alkoholismus i pouliční zločin. Pět zbídačených prostitutek zasáhne první rána. Tělo jedné z nich je nalezeno v tratolišti krve s podříznutým krkem. Londýnem obchází strašidlo Jacka Rozparovače. Životem zmítaný inspektor Fred Abberline (Johnny Depp) přežívá den za dnem pomocí opia, aby zaplašil trýznivé vzpomínky na ztrátu ženy a dítěte. Dostane na starost vyšetřování hrůzné vraždy. Avšak brutální vrah pokračuje v děsivém rituálu. Kdo bude další, a dopadnou onoho vraha? (CSFD.cz)

Monstrum (2008)

21. prosince 2012 v 12:18 | Kikuška
Název: Cloverfield (Monstrum)
Režie: Matt Reeves
Délka: 85 min.
Natočeno: V USA v roce 2008

O filmu: V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (CSFD.cz)

Drákula (1992)

20. listopadu 2012 v 17:46 | Kikuška
Název: Dracula (Drákula)
Režie: Francis Ford Coppola
Délka: 130 min
Natočeno: V USA v roce 1992

O filmu: Sídlo hraběte Draculy v Transylvanii sotva někdo objeví. V 15. století žil kníže Vlad, který se proslavil jako obratný diplomat, statečný bojovník proti pohanům a také jako nesmírně krutý muž se zálibou v napichování protivníků na kůl. Jeho postava prý inspirovala koncem minulého století spisovatele Brama Stokera k napsání dnes již klasického románu o upírech - Draculy. Ten je zde zosobněním zla, proti němuž se postaví skupina odvážných lidí v čele s profesorem Van Helsingem. Režisér Coppola se rozhodl jako první natočit Stokerův román v celé jeho šíři. Hrabě Dracula je v podstatě milující muž, který tragicky přišel o svou celoživotní lásku a v žalu proklel Boha za jeho krutost. Po staletích neklidného bloudění se dostává do Anglie, aby zde hledal odraz své dávné lásky. Převtělováním ve vlka, netopýra či mlhu nachází další kandidáty upírského života. Konečná bitva o duši krásné Miny proběhne v transylvánských horách, kde se Dracula se svojí vyvolenou chce ukrýt.

GALERIE | TRAILER | VIDEA | OBSAZENÍ | ZAJÍMAVOSTI

Zdroj obrázku: Filmlinks4u.net
Zdroj článku: CSFD.cz

Moje sestra vlkodlak (2000)

4. ledna 2008 v 18:25 | Šárka
Tento horor byl natočen v USA/Kanadě roku 2000. Zrežíroval ho John Fawcett a určitě bych ho zařadila mezi nejlepší filmy o vlkodlacích.

Ginger a Brigitte jsou sestry na život a na smrt. Jsou jiné než ostatní holky. Jednu noc, za úplňku se Ginger nevrátí zrovna v pořádku. Je pokousaná a obě znají příčinu. Pokousalo ji noční stvoření - vlkodlak. To znamená pro Ginger jedno. Začíná se stávat vlkodlakem a touží po krvi. Ginger má hlad a brzo dojde na řadu i milovaná sestra.

GALERIE | TRAILER | VIDEA | KE SHLÉDNUTÍ | OBSAZENÍ

Zdroj obrázku: Gonet.cz
Zdroj článku: Na tento článek se stahují autorská práva, kopírovat jedině se zdrojem.

Pád do tmy (2005)

12. února 2007 v 16:19 | Šárka - Opravila Kris
Tento 99ti minutový snímek plného napětí a strachu byl natočen ve Velké Británii roku 2005 režisérem Neil Marshallem. Ten vás zavede do jeskyní, které skrývají velké tajemství. Zlé tajemství.

Šestice kamarádek se vydává na dobrodružnou cestu do odlehlé části Appalačského pohoří. Jedna z kamarádek - Sára má za sebou velké trauma, když před rokem jako jediná přežila autonehodu. Při ní zemřela její dcera a manžel. Když se zablokuje jejich jediný východ, budou muset pokačovat dál jeskyní. Během chvíle každá z šestičlené party ztrácí naději přežít, když je pronásledují nestvůry, které si zvykly na to žít ve tmě a loví jen podle sluchu. Parta se rozpadá a nejdál se dostanou jen dvě, které dále bojují proti ohavným nestvůrám, které jen čekají na jejich maso. Jenže roli hrají už i vztahy, které Sáru donutí zabít jednu z kamarádek. Dostane se Sára ven?

GALERIE | TRAILER | VIDEA | KE SHLÉDNUTÍ | OBSAZENÍ

Zdroj obrázku: Google.com
Zdroj článku: Na tento článek se stahují autorská práva, kopírovat jedině se zdrojem.
 
 

Reklama