Vrazi a psychopati

Srbský film (2010)

14. listopadu 2016 v 14:25 | Bad Girl
Za poslední dny jsem viděla tolik hororů, že se divím, že jsem z toho ještě nezblbla. Řeknu vám, chtělo to pořádnou dávku odvahy si tenhle film pustit. Srbský film z roku 2010 je označován za jeden z nejperverznějších a nejbrutálnějších filmů vůbec. Ok, tak nejbrutálnější asi ne, ale perverzní je určitě. I přesto si myslím, že tohle ještě není ten vrchol těch největších úchyláren, co takový chorý mozky mohly zplodit. Myslím, že to mě ještě čeká - Snuff 102, Saló aneb 120 dnů sodomy a Lidskou stonožku mám díkybohu za sebou, kromě 3. dílu. To byla ta nejnechutnější série, s kterou jsem kdy měla tu čest. A už nikdy! Nikdy se na to nepodívám. No a to mě přivází k informaci, že režisér Lidské stonožky měl už minulý rok vydat The Onania Club o kterém prohlásila, že to bude nejvíce politicky nekorektní a nelidský horor, který byl kdy vydaný. Odvázné tvrzení, ale nic se nestalo a ani nic neděje - díkybohu podruhé.

Ten film sám o sobě není nějak šokující - myslím vizualně. Ale spíš, co se v tom filmu děje - jako zvrhlá pedofilie je samo o sobě dost šokující. Když film skončil, absolutně jsem nevěděla, jak ho hodnotit. Zanechalo to ve mě fakt hnusnej pocit, jakože se třeba něco podobnýho děje a někdo to jen přenesl na plátno. Příběh je na 5*, ale to, o co tam jde, no fuj. To prostě nejde hodnotit. Je to tak nelidský, že něco ve mě mi brání tomu dát nějáký odpovídající hodnocení, protože to hodnocení snad ani neexistuje. Ten film je fakt síla a tyhle typy bude vždycky těžké hodnotit. Na csfd jsem tomu dala 1 hvězdičku za ten příběh, ale nemůžu, prostě to nejde dát tomu víc. Není to pro všechny, takže to tak nějak zvažte, než se na to kouknete.

ČSFD: 52%
HORORY-BLOG: nehodnotím
IMDb: 5,2*
Srpski film / Srbský film
Režie: Srdjan Spasojevic
2010, Srbsko, Horor/Thriller/Mysteriózní/Drama/Erotický, 104 min.


Carnage Park (2016)

25. srpna 2016 v 20:14 | Bad Girl
Po mega dlouhé době jsem se dokopala k tomu se na něco mrknout. V poslední době fakt nestíhám, ale už to není tak hrozný, takže se s váma můžu konečně podělit o moje dojmy z tohohle filmu (na kterej jsem se neskutečně těšila).

I když mě děsilo průměrné hodnocení filmu, pořád jsem se nemohla zbavit dojmu, že to bude paráda a bude mě to bavit. Můj dojem byl správný, jsem z toho filmu nadšená.

Vivian Fontaine byla unesena při bankovní loupeži. Ale ani ve snu by ji nenapadlo, že se dostane do rukou mnohem většího šílence, který ji bude chtít za každou cenu zabít, stejně jako ostatní nevítané hosty na jeho kalifornském území, To dostalo později zasloužený název "Carnage Park"..

Celé se to táhlo příjemným napjatým tempem. A i když by se z toho dalo vyždímat o trošičku víc, zpracované to bylo velmi dobře. Stejně tak "siréna" co zaznívala po dobu celého filmu atmosféře jenom přidala. Natáčelo se to v prostředí, kde na to nejsme zrovna zvyklí pro klasické horory (21.století..), žádný lesy, žádný opuštěný baráky, žádná tma - jen otevřený prostor za bílého dne. To se nabízí nové možnosti pro takové horory, které byly plně využitý.

Kdybych měla shrnout celkový dojem z filmu, byla jsem napjatá, jak to skončí a prostě ty nervy, stálo to za to. Ode mě má krásných 70%.

HODNOCENÍ:
HORORY-BLOG 70%
CSFD 54%
IMDB 4,9*/10*


Carnage Park
USA, 2016
Akční / Krimi / Horor
Režie: Mickey Keating
Hrají: Ashley Bell, Pat Healy, Alan Ruck, James Landry Hébert, Larry Fessenden, Darby Stanchfield, Graham Skipper

Hannibal - Zrození (2007)

25. prosince 2013 v 21:27 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): Druhá světová válka - pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… On však není obyčejným klukem. On je mladý Hannibal Lecter.

Název: Hannibal Rising / Hannibal Lecter - Le origini del male / Hannibal - Zrození
Žánr: Horor, Thriller, Drama
Natočeno: Velká Británie, Česko, Itálie, Francie, 2007
Režie: Peter Webber
Hrají: Gaspard Ulliel, Li Gong, Dominic West, Rhys Ifans, Kevin McKidd, Brian Caspe, Marek Vašut, Pavel Bezděk, Václav Chalupa, Petra Lustigová, Jan Nemejovský, Ingeborga Dapkunaite, Jan Unger, Jaroslav Vízner, Dominique Bettenfeld, Vladimír Kulhavý, Charles Maquignon, Ladislav Hampl, Radek Bruna, Veronika Bellová, Denis Menochet, Vítězslav Bouchner, Ivo Novák, Toby Alexander, Robbie Kay, Tomáš Palatý, Elsa Mollien, Martin Hub, Zdeněk Dvořáček, Helena Lia Tachovska, Richard Brake
Délka: 116 min.

Můj názor: Tento díl mě prostě zklamal. Ono ten samotnej film s panem Lecterem neměl nic moc společnýho. Bohužel jsem u konce už ani moc nevnímala, nebavilo mě to. Je to škoda no..
Moje hodnocení: 37%
Hodnocení CSFD: 58%

Hannibal (2001)

23. prosince 2013 v 22:00 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): Dr. Hannibal Lecter, rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného, vězení v Memphisu. Nejprve trochu "cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou. Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou prožívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová. Ta se už této noční můry nikdy nezbaví. Fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. Jednou z Hannibalových obětí se měl stát také perverzní Mason Verger. Přežil v zuboženém stavu - je závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší.

Název: Hannibal
Žánr: Thriller, Krimi
Natočeno: USA, Velká Británie, 2001
Režie: Ridley Scott
Hrají: Anthony Hopkins, Julianne Moore, Giancarlo Giannini, Gary Oldman, Ray Liotta, Frankie Faison, Francesca Neri, Željko Ivanek, David Andrews, Enrico Lo Verso, Ivano Marescotti, Fabrizio Gifuni, Andrea Piedimonte, Mark Margolis, Ajay Naidu, Kelly Piper, Judie Aronson, Sam Wells, Gano Grills, Jamie Harrold, Don McManus, Boyd Kestner, Sebastiano Somma
Délka: 131 min.

Můj názor: Směle si pokračuju ve sledování filmů o Hannibalovi Lectrovi. Toto "pokračování" mlčení jehňátek se mi vcelku zalíbilo... Sice se to přímo za horor označit nedá, ale komu se pan doktor zalíbil, tak si v tom něco najde. A mě se zalíbil a dívala jsem se ráda. No, a za ten mozek na závět, musím dát 71% :)
Moje hodnocení: 71%
Hodnocení CSFD: 68%

Červený drak (2002)

23. prosince 2013 v 8:25 | Bad Girl
Popis filmu (CSFD.cz): Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat.

Název: Red Dragon / Roter Drache / Červený drak
Žánr: Thriller, Horor, Drama, Krimi
Natočeno: USA, Německo, 2002
Režie: Brett Ratner
Hrají: Anthony Hopkins, Edward Norton, Ralph Fiennes, Harvey Keitel, Emily Watson, Mary-Louise Parker, Philip Seymour Hoffman, Anthony Heald, Ken Leung, Frankie Faison, John Rubinstein, Robert Curtis Brown, Cliff Dorfman, Bill Duke, Tom Verica, Stanley Anderson, Alex D. Linz, William Lucking, Mark Moses, Ellen Burstyn, Frank Whaley, Lisa Thornhill, Mary Beth Hurt, Brenda Strong, Azura Skye, Marc Abraham, Tyler Patrick Jones, Conrad E. Palmisano, Gianni Russo, Al Brown, Dwier Brown, Lalo Schifrin, Marguerite MacIntyre, Joseph Simmons, Thomas Curtis, Tanya Newbould, Michael Cavanaugh
Délka: 118 min.

Můj názor: Sice jsem původní film z roku 1986 neviděla, ale přijde mi, že to bude snad i lepší, protože jakmile nehraje Hannibala Anthony Hopkins, je to prostě špatný. Jsem s tímto filmem vcelku spokojená a bavil mě, jen né až tak zaujal, proto dávám tolik procent.
Moje hodnocení: 67%
Hodnocení CSFD: 74%

Šest žen pro vraha (2010)

11. prosince 2013 v 18:15 | Bad Girl
Mladá modelka Isabella je zavražděna záhadnou maskovanou postavou v blízkosti domu Maxe Morlacchiho a jeho milenky hraběnky Cristiany Como. Poté, co podezření z vraždy padá na jejího přítele, její deník mizí. V deníku jsou usvědčující materiály a objasněna její spojitost s vrahem. Maskovaný vrah začíná opět zabíjet v okolí domu a touží získat deník do vlastních rukou. (CSFD.cz)

Název: 6 Femmes pour l'assassin / Šest žen pro vraha
Žánr: Horor, Mysteriózní, Thriller
Natočeno: Itálie, Francie, Monako, 1964
Režie: Mario Bava
Hrají: Cameron Mitchell, Eva Bartok, Mary Arden, Lea Lander, Harriet Medin, Luciano Pigozzi
Délka: 88 min.

Vánoční zlo (1980)

6. prosince 2013 v 16:16 | Bad Girl
Bílé vousy a červený kabát? Drž se od něj dál! Milý Santo! Nevím, jak začít. Vždy jsem Tě měl moc rád a těšil se na Tvou návštěvu. Ale když jsem tě tehdy v noci viděl, jak svlékáš a saháš na maminku, byl jsem moc smutný. Proč jsi mi to udělal? Jsi špatný Santa Claus! Ale teď už jsem dospělý a JÁ teď budu rozdávat dárečky a trestat zlobivé dětičky a zlé lidi. Mám jich dlouhatánský seznam a všichni dostanou co si zaslouží. Protože JÁ jsem teď ten jediný a pravý Santa. A já jim všem ukážu! (CSFD.cz)

Název: You Better Watch Out / Vánoční zlo
Žánr: Horor, Thriller
Natočeno: USA, 1980
Režie: Lewis Jackson
Hrají: Jeffrey DeMunn, Patricia Richardson, Mark Margolis, Raymond J. Barry, Michael Gordon, Philip Casnoff, Bill Raymond, Rutanya Alda, Peter Friedman
Délka: 100 min.

Terče (1968)

3. listopadu 2013 v 13:52 | Bad Girl
Příběh Terčů je prostý. Stárnoucí hvězda hororových filmů Byron Orlok zvažuje odchod do ústraní, neboť už na filmovém plátně nikoho neděsí, ale souhlasí s posledním veřejným vystoupením u příležitosti uvedení svého posledního díla (což je samozřejmě Cormanův The Terror) v rozlehlém autokině. Místo hercova rozloučení si za své poslední útočiště zvolí šílený střelec. V nastalé panice je jediný Orlok schopný se vahou své (filmové) osobnosti šílenci postavit... (CSFD.cz)

Název: Targets (Terče)
Žánr: Horor, Thriller
Natočeno: USA, 1968
Režie: Lewis Teague
Hrají: Tim O'Kelly, Boris Karloff, Arthur Peterson, Monte Landis, Nancy Hsueh, Peter Bogdanovich, Sandy Baron, Frank Marshall, Mike Farrell, Randy Quaid
Délka: 90 min.

Madman (1982)

2. září 2013 v 15:38 | Bad Girl
Dětský tábor, skupinka lidí kolem ohně si vypráví strašidelné historky na dobrou noc. Když tu jeden drzý mládežník zvolá jméno místního masového vraha. Podle legendy se totiž traduje, že onen "Madman Marz" kdysi pozabíjel celou svoji rodinu a byl oběšen, jenže jeho tělo do rána zmizelo z oprátky. A tak běda tomu, kdo ho přivolá… A také že ano, naši hrdinové začnou být jeden po druhém masakrováni.(CSFD.cz)

Název: Madman
Žánr: Horor
Natočeno: USA, 1982
Režie: Joe Giannone
Hrají: Gaylen Ross, Tony Fish, Jan Claire
Délka: 88 min.

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

1. července 2013 v 10:05 | *Little Girl*
Makabrózní příběh, jemuž dominuje výtvarná stránka inspirovaná slavnými malířskými díly, se odehraje během osmi dnů v prostředí luxusní restaurace. Georgina, manželka gangstera Alberta, si zde najde pod nenápadnou patronací majitele podniku milence, ale odhalení její nevěry rozpoutá řetěz krvavých událostí.(CSFD.cz)

Název: Cook the Thief His Wife & Her Lover (Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec)
Žánr: Drama, Horor
Natočeno: Velká Británie, Francie, Nizozemsko, 1989
Režie: Peter Greenaway
Hrají: Richard Bohringer, Michael Gambon, Helen Mirren, Alan Howard, Tim Roth, Ciarán Hinds, Ewan Stewart, Roger Ashton-Griffiths, Ron Cook, Janet Henfrey, Alex Kingston, Roger Lloyd-Pack, Ian Sears
Délka: 124 min.

Děti (2008)

30. června 2013 v 11:31 | *Little Girl*
Dvě středostavovské rodiny tráví vánoční svátky s příbuznými v odlehlém venkovském stavení, ale ani veškeré objímání a demokratičnost vzájemných vztahů nedokážou zakrýt skutečnost, že se mezi rodiči a jejich třemi dětmi vyvíjí znepokojivé napětí (jako když dívku v pubertálním věku začne fyzicky přitahovat její strýc). Už druhý den je v chování dětí něco opravdu podivného, nastupují první záchvaty zlostného násilí, které postupně vyústí až ve vraždu. Když se rodiče zdráhají děti za cokoli potrestat, natož aby uvěřili, že jsou schopny zabíjet, situace se dále zhoršuje. (CSFD.cz)

Název: The Children (Děti)
Žánr: Horor
Natočeno: Velká Británie, 2008
Režie: Tom Shankland
Hrají: Eva Birthistle, Stephen Campbell Moore, Hannah Tointon, Jeremy Sheffield, Rachel Shelley
Délka: 84 min.

Zatímco spíš (2011)

15. června 2013 v 8:25 | *Little Girl*
César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření.(CSFD.cz)

Název: Mientras duermes (Zatímco spíš)
Žánr: Horor / Thriller / Drama
Natočeno: Španělsko, 2011
Režie: Jaume Balagueró
Hrají: Luis Tosar, Marta Etura, Alberto San Juan, Carlos Lasarte, Iris Almeida, Petra Martínez
Délka: 102 min.

Snuff 102 (2007)

11. června 2013 v 21:10 | *Little Girl*
Mladá argentinská reportérka píše článek o snuff filmech. Tedy o filmech, které zobrazují reálné mučení, znásilňování a vraždění lidí. Pátrání po těchto filmech a lidech, kteří je točí, se jí ovšem stane osudným. Sama se totiž dostává před kameru jednoho sadistického režiséra.(CSFD.cz)

Název: Snuff 102
Žánr: Horor / Thriller
Natočeno: Argentina, 2007
Režie: Mariano Peralta
Hrají: -----
Délka: 105 min.

Hodlám se na ten film podívat, jenom to bude asi "trocha" nechutně brutální..viděl to už někdo?? Fajn, na 100% to bude hnusný a odporný.. uvidíme, co vydržím.. Dívala jsem se na ukázky.... asi to nedám.. ne, nebudu se na to dívat..

S.S.D. - Spojení nenavázáno (2008)

31. května 2013 v 19:36 | *Little Girl*
V televizi se rozjíždí show s názvem "Pionýrský tábor". Na základě castingů je vybráno deset účastníků, pět holek a pět kluků. Všichni společně s mladou televizní moderátorkou odjíždí do zapadlého pionýrského tábora ze sovětské éry. Podle pravidel reality show opustí každý týden jeden z účastníků tábor a vrátí se domů, vítěz soutěže, který zůstane v táboře jako poslední, dostane milion rublů. Pravidla hry se však zničehonic mění, když se spojení s televizními štáby ztratí a jeden z účastníků show je brutálně zavražděn. Když ostatní najdou vzkaz s tajemným podpisem S.S.D., pochopí, že výhrou pro vítěze nebude milion rublů, ale jeho vlastní život…(CSFD.cz)

Název: С.С.Д. (Страшилки советского детства); S.S.D. (Horror Stories of a Soviet Childhood) (S.S.D. - Spojení nenavázáno)
Žánr: Horor / Thriller
Natočeno: Rusko, 2008
Režie: Vadim Šmelev
Hrají: Anfisa Čechova, Dmitrij Kubasov, Vadim Šmelev, Jevgenija Chirivskaja, Jurij Bykov
Délka: 110 min.

Dentista (1996)

28. května 2013 v 20:06 | *Little Girl*
Nejnepříjemnější věcí v životě mnoha lidí je právě návštěva zubního lékaře. Tím je Dr. Alan Feinstone, bohatý, úspěšný a strašlivě závislý na čistotě. Tato jeho vášeň pro čistotu je přímo chorobná. Všechno musí být perfektně čisté a lesklé jako krásné bílé zuby. Začíná to nevěrou manželky a mučením svých pacientů, kteří vlastně za nic nemohou. Film je natočen mistrem oboru Brianem Yuznou, s novými triky, které nebyly dosud v žádném filmu viděny. (CSFD.cz)

Název: Dentist, the (Dentista)
Žánr: Horor
Natočeno: USA, 1996
Režie: Brian Yuzna
Hrají: Corbin Bernsen, Mark Ruffalo, Ken Foree, Earl Boen, Joanne Baron, Brian Yuzna, Christopher Kriesa, Michael E. Rodgers, Michael Guerin
Délka: 92 min.

Julie Darling (1983)

27. května 2013 v 15:00 | *Little Girl*
Je jí šestnáct a velmi miluje svého tatínka. Miluje ho tolik, že nezabrání vraždě své matky, aby ho mohla mít jen pro sebe. Když je matka po smrti, je šťastná, protože tatínka fanaticky vlastní jen ona sama. Její otec jí ale udělá čáru přes rozpočet. Najde si novou ženu s dítětem. Pro Julie se zhroutí svět. Vyhledá vraha své matky a dohodne se s ním na zavraždění macechy. Aby dosáhla svého cíle a měla otce jen pro sebe, je ochotná jít doslova přes mrtvoly.(CSFD.cz)

Název: Julie Darling
Žánr: Drama / Thriller / Horor
Natočeno: Západní Německo, Kanada, 1983
Režie: Paul Nicholas
Hrají: Anthony Franciosa, Sybil Danning, Reinhard Kolldehoff
Délka: 100 min.

Zrůdy (1932)

26. května 2013 v 17:42 | *Little Girl*
Pouťový vyvolávač předvádí jako atrakci "anomálii" jménem Feathered Hen a vypráví její příběh. Artistku Kleopatru tajně miluje trpaslík jménem Hans. Hansova snoubenka Frieda (také liliputánka) ho varuje, že se o něj Kleopatra zajímá pouze pro peníze. Kleopatra má totiž románek také s Herkulem. Frieda jim vyzradí, že Hans má brzy dědit. A Kleopatra s Herkulem plánují získání Hansových peněz tím, že se Kleopatra za Hanse provdá. Při svatební hostině je Kleopatra, ačkoli je zjevně zamilovaná do Herkula, přijata do společenstva liliputánů, ovšem ona k nim pociťuje odpor a zesměšňuje je. Zrůdy se rozhodnou, že již pro své panoptikum Herkula nepotřebují. Mají totiž pro Kleopatru novou práci a společně se postarají, aby se z ní nemohla vyvléknout. (FDB.cz)

Název: Freaks (Zrůdy)
Žánr: Horor / Drama
Natočeno: USA, 1932
Režie: Tod Browning
Hrají: Wallace Ford, Leila Hyams, Olga Baclanova, Roscoe Ates, Harry Earles, Daisy Earles, Schlitze, Daisy Hilton, Violet Hilton, Josephine Joseph, Johnny Eck, Frances O´Connor, Peter Robinson, Olga Roderick, Koo Koo, Prince Randian, Martha Morris, Elvira Snow, Jenny Lee Snow, Elizabeth Green, Edward Brophy, Tom London, Louise Beavers, John Aasen
Délka: 64 min.

Aftershock (2012)

25. května 2013 v 19:45 | *Little Girl*
Skupinka cestovatelů uvízla v Chile po velkém zemětřesení v podzemním nočním klubu. Cestovatelé si postupně uvědomují, že jak se jim podaří dostat se ven, bude to jen začátek hrůzy, kterou nemusí prežít.(CSFD.cz)

Název: Aftershock
Žánr: Horor / Thriller
Natočeno: Chile, USA, 2012
Režie: Sompote Sangduenchai
Hrají: Eli Roth, Andrea Osvárt, Selena Gomez, Natasha Yarovenko
Délka: 89 min.

Chuckyho sémě (2004)

9. března 2013 v 19:34 | *Little Girl*
Nejoblíbenější zabijácká panenka se vrací - Chuckyho odkaz pokračuje v novém členu rodiny! Chucky a jeho vraždící družka Tiffany jsou přivedeni zpět do života svým osiřelým potomkem Glenem. Chycky a jeho nevěsta smetou Tinseltown vichřicí a rozpoutávají nové násilnické akce vražedného řádění! (CSFD.cz)

Název: Seed of Chucky / Chuckyho sémě
Žánr: Horor / Komedie / Krimi
Natočeno: V USA v roce 2004
Režie: Don Mancini
Hrají: Brad Dourif, Jennifer Tilly, Billy Boyd, Redman, Hannah Spearritt, John Waters, Keith-Lee Castle, Steve Lawton
Délka: 87 min.

Můj názor a hodnocení: Chuckyho nepřestanu nikdy milovat! Proto dávám 89%. Nic víc k tomu říct nemůžu...

Alice, sladká Alice (1976)

23. února 2013 v 20:55 | *Little Girl*
Dvanáctiletá Alice je trochu problematické dítě. Je tvrdohlavá a taky dost vzpurná, neposlouchá matku, zato ráda, oblečená do žluté pláštěnky a panenkovské masky, straší svou mladší sestru Karen. Když je mladší z dívek během svého prvního svatého příjímání objevena zavražděná v kostele, podezření padá právě na Alici, která našla sestřin závoj na zemi a bezelstně zaujala její místo při církevním obřadu. Brutálních vražd velkým nožem či pokusů o ně však začíná přibývat, ačkoliv Alice dosud neopustila zdi psychiatrické léčebny. Vrahem tak může být někdo z rodiny či jejího blízkého okolí, ale také kdokoliv cizí, a co je snad ještě horší, dosud se nepodařilo vypátrat ani motiv těchto hrůzných činů.(CSFD.cz)

Název: Alice Sweet Alice; Alice, sladká Alice
Natočeno: V USA v roce 1976
Režie: Alfred Sole
Hrají: Brooke Shields
Délka: 98 min.

Specialita šéfkuchaře (1999)

16. února 2013 v 20:08 | *Little Girl*
Pan Laffler (Jiří Lábus) je podivín. To ví úplně každý v kanceláři, kterou vede. Ví to i úředník Costain (Lukáš Hlavica) a velice se proto podiví, když jeho jindy neosobní šéf udělá něco tak lidského, jako že Costaina pozve na večeři. Ale domů ne. Doma, jak říká, nepřijímá. Zavede ho do nenápadné, zapadlé restaurace U Sbirra, kde se schází velmi uzavřená společnost podivných lidí. I samotná restaurace je podivná. Žádné jídelní lístky, žádné koření, žádný alkohol, ani kouřit se zde nesmí. A jídlo? Jediné jídlo, které se zde podává, je řídká polévka a hlavní chod nevýrazné chuti. Costain je konsternován, ale nechce Lafflera urazit, a tak přijímá další pozvání. Sám se tomu diví, ale nezvyklé jídlo mu začíná chutnat a co teprve, až okusí místní specialitu šéfkuchaře, která se podává jen jednou za čas - Amirstanského beránka.. (CSFD.cz)

Název: Specialita šéfkuchaře
Natočeno: V Česku v roce 1999
Režie: Lucie Bělohradská
Hrají: Jiří Lábus, Lukáš Hlavica, Zuzana Stivínová ml., Linda Rybová, Miroslav Táborský, Miloslav Kopečný
Délka: 61 min

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

11. února 2013 v 15:10 | *Little Girl*
Když se účastníci nové reality show pod vedením režiséra Murphyho vydají do virginských lesů, netuší, že kromě kamer je budou sledovat oči zmutovaných kanibalů, toužících po čerstvé mase. Tentokrát půjde skutečně o život a ten, kdo prohraje, nepřežije... (CSFD.cz)


Název: Wrong Turn 2: Dead End (Pach krve 2: Cesta nikam)
Natočeno: V USA v roce 2007
Režie: Joe Lynch
Hrají: Erica Leerhsen, Henry Rollins, Texas Battle, Aleksa Palladino, Daniella Alonso, Steve Braun, Matthew Currie Holmes
Délka: 92 min.

Jednička byla dobrá a líbila se mi, ale pokračování ji těžko dožene. Byla jsem docela šokovaná tím, kdo chcípl a kdo přežil. Docela v pohodě. Ti zmutovaní kanibalší dědci se mi vcelku líbili, dávám 89% :)

Dobrý synek (1993)

10. února 2013 v 18:47 | Kikuška
Henry Evans je rozpustilý a hravý klučina, za jehož andělským úsměvem se skrývá temné tajemství a láska ke smrtelným hrám. Jeho milující rodiče a rozkošná sestra nemají ani potuchy, čeho je Henry schopen. Pouze jeho bratranec Mark, který k němu přijíždí na návštěvu, vidí zlo, které se skrývá za Henryho úsměvem. Zlo, jenž může ohrozit život celé rodiny. Mark se je snaží varovat, ale bezúspěšně a brzy se on stává tím špatným. Dokud nebude Mark schopen ukázat pravou tvář jejich dobrého synka, musí proti němu bojovat sám v zápase dobra proti zlu. (CSFD.cz)

Název: Good Son, the (Dobrý synek)
Natočeno: V USA v roce 1993
Režie: Joseph Ruben
Hrají: Macaulay Culkin, Elijah Wood, Wendy Crewson, David Morse, Daniel Hugh Kelly, Jacqueline Brookes, Rory Culkin
Délka: 87 min.

Alone in the Dark (1982)

8. února 2013 v 17:31 | Kikuška
Do psychiatrického ústavu v malém městě nastoupí pracovat mladý psychiatr. Zde se seznámí s ředitelem, který je rovněž mírně vyšinutý a hraje ho ikona slasherů Donald Plescance. Jedné noci vypadne v celém městě elektrický proud a veškeré elektrické systémy v ústavu vypadnou z provozu. Toho využijí čtyři pacienti - nebezpeční maniaci, kteří tak mají možnost uprchnout. Nejdříve si to namíří do obchodu, kde si vyberou každý svoji vražednou zbraň a pak přímo k mladému lékaři a jeho rodině domů ..(CSFD.cz)

Název: Alone in the dark
Vyrobeno: V USA v roce 1982
Režie: Jack Sholder
Hrají: Jack Palance, Donald Pleasence, Martin Landau, Dwight Schultz, Lin Shaye, Larry Pine, Steve Dash
Délka: 92 min.

Maniak (2012)

4. února 2013 v 14:44 | Kikuška
Film Maniak je Jackem Rozparovačem 21. století odehrávající se v současném Los Angeles. Maniak je novým zpracováním kultovního filmu, který je mnohými označován za nejlepší thriller všech dob - intimní, obrazově odvážný, psychologicky komplexní a hluboce děsivý výlet do noční můry vraha a jeho obětí.(CSFD.cz)

Název: Maniac (Maniak)
Vyrobeno: Ve Francii a USA v roce 2012
Režie: Franck Khalfoun
Hrají: Elijah Wood, Liane Balaban, America Olivo, Nora Arnezeder, Sammi Rotibi, Morgane Slemp
Délka: 93 min.

 
 

Reklama